Policie hledá svědky jízdy kamionu na D2 z posledního ledna, kdy se na silnici vysypalo 21 tun betonových bloků. Řidič tak způsobil čtyři nehody, při nichž se zranil jeden člověk. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Pavel Šváb. Dálnice byla několik hodin zavřená.

Osmatřicetiletý řidič modrého kamionu MAN se stříbrným návěsem měl naložených 14 betonových stropních panelů připevněných pouze čtyřmi upínacími popruhy. Jízdu ve sněžení nezvládl a na dálnici mezi sedmým a 16. kilometrem kolem 22:00 až 22:30 vysypal celý jednadvacetitunový náklad. Řidič si toho však nevšiml a pokračoval v jízdě dál.

„Zatímco dálnice musela být do odstranění betonových panelů uzavřena, řidič sjel z dálnice a za Hustopečemi zastavil. Zběžně prohlédl soupravu a šel spát. Až ve středu ráno zjistil, že mu chybí náklad,“ uvedl mluvčí. Doplnil, že řidič následně celou záležitost po radě s dispečerem oznámil na linku 158.

Při dechové zkoušce nadýchal muž téměř tři promile. „Případ je v tuto chvíli kvalifikován jako obecné ohrožení z nedbalosti,“ doplnil mluvčí. Policisté na lince 158 uvítají svědectví k jízdě kamionu a případně k chování řidiče na trase.