Nejen na sociálních sítích se stále ještě řeší fotografie dvou poslanců Pirátské strany, kteří šli slavit konec 2. světové války na ruskou ambasádu. Pirátům se příliš nechce přiznat chybu – a když si člověk projde názory některých členů, je celkem jasné proč: Je zjevné, že názory na tragické milníky našich dějin jsou více než podivné.

Do diskuze se zapojil Dalibor Záhora – na webu Pirátů je o něm uvedeno, že se jedná o zakládajícího člena. “Skutečností je, že „rusofobie“ jede na plné obrátky a někdy směřuje do absurdních výšin. Možná se fakt v Česku ještě dožijeme toho, že se bude s vážnou tváří tvrdit, že nás wehrmacht chránil před bolševiky. 2WW nebyla pochopitelně černobílá, ale prezentovat ji tak, že v ČR nastoupila po květnu 45 druhá totalita je falšování dějin. Český antikomunismus to rád popírá, ale komunisty si Češi zvolili dobrovolně (1946) a následně jim k moci pomohla neschopnost jiných demokratických stran. Ale samozřejmě, že je jednodušší je svádět vše na zlé Rusy. A upřímně, po neslavném konci 1. republiky a válce, se fakt lidem nedivím, že komunisty volili (zveřejněno bez redakčních úprav, pozn. red.),” píše Záhora v pirátském fóru, které se celou kauzou zabývá.

Tak nezbývá než poskytnout panu Záhorovi několik informací z dějepisu:

  1. 25. února 1948 proběhl v Československu puč.
  2. Po roce 1945 také došlo k vyhnání a masakru sudetských Němců.
  3. Po roce 1945 už žádná svoboda nebyla – byly zakázány některé strany a běžně fungovala cenzura.
  4. Po roce 1948 bylo popraveno 262 osob.
  5. Statisíce lidí byly vězněny, jejich majetky ukradeny a v několika vlnách byla velká část obyvatelsktva donucena k emigraci.

Je ale skvělé, jak si Piráti za svou vlastní bezhodnotovostí stojí. Pan Záhora ještě také pozapomněl, že ona „rusobofie“ vychází například z toho, že Rusko má ke svobodné zemi opravdu daleko a že už roky okupuje cizí území.

Pro spravedlnost je ale třeba dodat, že takto ostudné názory nemají úplně všichni, jak si můžete přečíst v jejich fóru zde.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora