Andrej Babiš a jeho žena se zcela nečekaně rozhodli, že konečně poctí svou návštěvou policii a budou decentně vypovídat k případnému padesátimilionovému podvodu na jejich rodinném sídle, z něhož jsou společně s dalšími pěti lidmi obviněni. O výsleších Babiše, jeho paní i dcery z prvního manželství informuje deník Právo.

Ačkoliv se dlouho dařilo policistům tvrdit, že manželka designovaného premiéra Monika je nemocná a nemůže se podrobit výslechu, její tendence se ukazovat na veřejnosti už patrně přesvědčila policisty o jejím zřetelném zdraví natolik, že jí přestali výmluvy věřit. Přece jen, sotva budete stonat a zároveň podnikat zahraniční cesty nebo být hostem recepcí a módních přehlídek.

Setkání Babiše s vyšetřovatelem Nevtípilem bylo údajně prosto hysterických útoků šéfa hnutí ANO, které jinak velmi často na policistu podniká, aby zpochybnil jeho důvěryhodnost a zřejmě i docílil změny vyšetřovatele Čapího hnízda. Kvůli tomu se patrně dějí i personální čistky, které zatím postihly šéfy GIBS, pražských policistů nebo civilní kontrarozvědky. Spekuluje se i o možném odchodu policejního ředitele Tomáše Tuhého. Toho by podle spekulací mohl nahradit Babišův oblíbený „superpolicajt“ a bývalý šéf ÚOOZ Robert Šlachta.

Závěr týdne pro designovaného premiéra nedopadl podle představ. Po jmenování Milošem Zemanem ho totiž čekal čtvrteční výslech na policii a v pátek mu ze Slovenska „vzkázali“, že je pro ně už definitivně estébákem, když zamítli jeho dovolání kvůli evidenci ve svazcích komunistické StB. Babišovi se tak ve dvou dnech velmi aktivně přihlásila jeho nelichotivá minulost a designovaný předseda vlády z toho vůbec neměl radost.

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora