Trenýrková trapnost zaměstnanců Pražského hradu zastínila několik dalších událostí. Například odmítavý postoj Miloše Zemana k vyznamenání Zdeny Mašínové. Je to další velká, převeliká ostuda prezidenta Zemana. Vyznamenat takovou osobnost by pro Zemana mělo být ctí. Ale je to jeho boj. Zdena Mašínová bude už navždy mimořádně statečnou a váženou ženou. Miloš Zeman ostudná, zlá etapa v našich dějinách.

Zdena Mašínová je totiž obdivuhodná žena. Nikdy neuhnula ze svých postojů a zásad. Maminku jí zabili komunisté, tatínka,  prvorepublikového důstojníka a legendárního odbojáře, nacisté. Bratři se prostříleli z bolševického Československa a v armádě USA působili jako instruktoři speciálních jednotek. Zdenu Mašínovou komunisté pronásledovali a perzekvovali čtyřicet let. Nikdy ji nezlomili.

Naproti tomu je Miloš Zeman, bývalý komunista, označovaný za agenta Ruska, mohutně podporující vládu komunistů vedenou estébákem. Dělá zemi jednu ostudu za druhou. Vyznamenání si schovává pro své kamarádíčky – komunistické pijavice a nohsledy. Do této ostudné party Zdena Mašínová skutečně nepatří.

Není divu, že okamžitě po zveřejnění možného návrhu na její vyznamenání řekla, že od Zemana nikdy nic takového nepřijme.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora