Dokument Selský rozum autorů Zuzany Piussi a Víta Janečka, který mapuje nebezpečné fungování Agrofertu Andreje Babiše v českém zemědělství, odmítá odvysílat Česká televize. Ačkoliv je vyroben v její koprodukci, vedení veřejnoprávního média nechce o jeho uvedení před volbami ani slyšet. Podle šéfa Zelených Matěje Stropnického se jedná o důsledek politického tlaku, kterému ČT podlehla.

Česká televize se vysílání dokumentu s podtitulem „film o obdělávání půdy a péči o zemi“ velmi brání. To je podle Stropnického podezřelé. „Veřejnoprávní televize jako koproducent filmu Selský rozum, investovala do jeho tvorby prostředky daňových poplatníků. Předem přitom schválila námět a poté také výslednou podobu filmu již v průběhu léta,“ vysvětluje vznik filmu předseda Zelených.

„Lze se domnívat, že na základě politického tlaku, přesně takového, jaký je ve filmu zobrazen, oddaluje televize jeho vysílání a my se ptáme proč. Film obsahuje zásadní informace o pravděpodobném vítězi voleb a veřejnost má právo tyto informace znát ještě před volbami,“ myslí si Matěj Stropnický.

Jak uvádí, stává se podle něj ze Selského rozumu díky současnému postoji veřejnoprávní stanice trezorový film, jehož projekci se snaží televize zabránit. „Vyzýváme ČT, aby ho bez odkladu odvysílala v hlavním vysílacím čase. Je ve veřejném zájmu, aby se film dostal k divákům,“ uvedl předseda Zelených.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora