Prezident Miloš Zeman si v pátek 17. listopadu nepřipomene v ulicích Prahy dvě důležitá výročí. Nacistické potlačení stávky studentů v roce 1939 a brutální zátah esenbáků na Národní třídě v roce 1989. Zeman si vše prý připomene doma v tichosti a sám. Potvrdil to dnes jeho mluvčí Jiří Ovčáček na tiskové konferenci.

Logicky. On to totiž není jeho svátek. Ani to nemůže být jeho svátek vzhledem k tomu, že je Zeman tím, kdo za každou cenu chce odevzdat republiku bývalému estébákovi. 17. listopadu se lidé nechali zbít kvůli tomu, abychom tady estébáky u vlády už neměli.

A teď, po 28 letech si 1,5 milionu lidí této země zvolilo bývalého prominentního komunistu a zbývajících téměř sedm milionů voličů se musí dívat na to, jak se snaží společně s komunisty a extremisty prosadit svou vládu. V plánu je rušení senátu, hlasování o vystoupení z EU, zdanění náhrad za komunistické krádeže a další. Prezident mu jde ve všem na ruku. Řekl, že mu nedá žádné podmínky a že dostane všechny pokusy o sestavení vlády. Ostatní strany nemají šanci. Kdo by takový vývoj před 28 lety čekal, že?

Vlastně je dobře, že Zeman do centra Prahy v pátek nevyrazí. Stejně by ho lidé vypískali jako před třemi lety. Tehdy vystoupil na jednom pódiu s pofidérními figurkami, jako je zapadlý bývalý bojovník proti migraci Konvička nebo bolševický ultras Doubrava.

Už abychom měli jiného prezidenta. Takového, který 17. listopadu na Národní třídě položí květinu, zapálí svíčku a řekne pár slov hodných státníka.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora