V rozhovoru, který dal prezident republiky 8. dubna dezinformačnímu proruskému webu Parlamentní listy, přišla mimo jiné řeč i na demonstrace, které v posledních měsících zaplňují česká náměstí. 

Značná část občanů se odmítá trpně smířit s tím, že v čele české vlády bez důvěry stojí trestně stíhaný člověk obviněný z mnohamilionových finančních podvodů, k tomu ještě vedený ve 12 svazcích komunistické StB coby agent udavač. Člověk, který si zcela podle svého volebního hesla závratnou rychlostí mění celou Českou republiku ve vlastní firmu.

A o nic víc se jim nelíbí ani výrazně prokremelsky zaměřený prezident, který se vzdor spojeneckým závazkům a zahraniční politice vlastní země už úplně nepokrytě staví na stranu Ruska a zájmů Vladimira Putina.

A protože většina příznivců pana prezidenta i trestně stíhaného premiéra pevně věří, že protesty napříč republikou organizuje a demonstranty platí globální zloduch Sörös, neobešlo se bez něj ani zmíněné interview.

„Objevily se spekulace, že Sorosův rukopis nesly také demostrance v naší zemi, které byly proti Vám, proti Babišovi atd. Co na to říkáte?“ tázaly se Parlamentní listy. (Otázka je ponechána bez úprav, chyba tedy nepadá na hlavu našich korektorů, ti si demonstraci s monstrancí nepletou.)

A pan prezident vyhlásil: „Příští demonstrace bude mít čtyři sta účastníků a já se na ně přijdu podívat.“

Tak krátká věta, a hned dvě nepravdy? To už je skoro moc i na Miloše Zemana, přestože jeho výkony v tomto oboru jsou grandiózní. 

Ale dobrá, připusťme, že to první může být jen žalostně špatný odhad, ačkoli i to by u tak velikého prognostika bylo na pováženou. Čtyři stovky nespokojených občanů se sešly možná tak v některém z mnoha měst, která se k protestům připojila, ale i tam jich mnohde bylo víc. Na Václavském náměstí v Praze se – jak se ostatně dalo čekat – demonstranti počítali na tisíce, zaplnili silnici i chodníky, policie odkláněla dopravu…

Chtělo to už jenom tu hlavu státu. Jenže Miloš Zeman nikde. Nepřišel se podívat, jak veřejně slíbil. Opět lhal. 

Ale možná se brzy dočkáme vysvětlení, že to byl jenom bonmot. Tedy hned jak pan ředitel tiskového odboru Ovčáček přestane na Twitter a Facebook hystericky chrlit stále nové a nové posměšné komentáře o tom, jak jsou ty demonstrace nicotné a nedůležité. 

Anebo se taky dozvíme, že pan prezident tam přece byl. Tak jako v 89. na Národní třídě. Přece by nám nelhal. Dívali se tedy všichni na tom Václaváku pořádně? Nepřehlédli jsme ho? A podíval se někdo i do levého dolního rohu?

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner