Spanilá jízda po krajích, která vůbec není volební prezidentská kampaň, narazila na zádrhel. V listopadu měl jet Zeman do Zlínského kraje, jenže hejtman Jiří Čunek oznámil, že kraj nebude náklady platit, že je ochoten zaplatit jen oběd nebo večeři do výše 30 tisíc korun, podle volby. Zeman pak návštěvu odvolal.

„Takovou částku nedáváme každému, je to významné. Považoval jsem to za velký benefit, ale zkrátka mi oznámili, že do našeho kraje tedy nepojedou,“ řekl pro server Aktuálně.cz Čunek. „Pan prezident si návštěvu Zlínského kraje nakonec rozmyslel.“

Zeman tedy místo toho pojede do Olomouckého kraje.

Na událost reagoval hradní mluví Ovčáček, který sdělil: „O peníze v zásadě nejde. Jde o hrozně trapné a mediálně vděčné kopání do kotníku. V Olomouckém kraji bude fajn.“

Jistě to bude fajn, za olomoucké peníze.

Hejtman Čunek většinou nebudí svými postoji nadšení, ale ať už byly jeho motivy jakékoli, jistě takto upozornil na to, že kraje vydávají peníze na Zemanovu sebepropagaci. Každá koruna dobrá, zvláště když se Zemanův transparentní účet mezitím proměnil spíše v literární koutek přispěvatelů, kteří pošlou korunu a doprovodí to svými poznámkami.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora