Známá česká povaha. Pokaždé, když dochází k nějaké události, od níž česká společnost příliš neví, co očekávat, začne na povrch vyplouvat ryze český smysl pro humor. Terčem podobných vtípků se stal naposledy Jiří Kajínek, především v souvislosti se svým zeleným tílkem. Tentokrát si však Češi se svou kreativitou vzali na paškál prezidenta Zemana a jeho setkání s královnou Alžbětou II. v Buckinghamském paláci.

Nejprve jsou tu ty textové:

Hojně se například řešilo, že Pražský hrad poměrně intenzivně a v několika zdrojích informoval o udělení královské audience prezidentu Zemanovi, ale na žádném oficiálním kanále Buckinghamského paláce nebylo možné najít, že k setkání královny se Zemanem dojde. Někteří lidé se na Twitteru pozastavovali nad tím, že vlastně chápou, proč se Zeman plánovanou schůzkou chlubí, a především proč se jí Alžběta II. nechlubí.

Kdosi také v souvislosti s příjezdem Zemana do Londýna zmiňoval, abychom si uvědomili, že Británie má také jaderné zbraně. Reagoval tak na to, že Její Veličenstvo Zemana pravděpodobně nebude moci vystát, a tak hrozí použití právě zbraní hromadného ničení.

Objevily se také reakce narážející na migrační krizi a multikulturní otázky, které jsou v posledních letech evropským tématem číslo jedna. Někdo měl vtipnou poznámku, že setkání Zemana s Alžbětou II. bude teprve pořádný střet kultur. Pravděpodobně narážel na to, že při setkáních královny existuje celá řada etických tradic, jak hosté s královnou mají jednat, naproti tomu Zeman si očividně, soudě podle jeho historie, s nějakým kodexem příliš starosti nedělá.

V neposlední řadě psalo mnoho lidí na svých účtech sociálních sítí v souvislosti s audiencí heslo „God Save the Queen“, což je název britské hymny, který lze do češtiny přeložit jako „Bůh ochraňuj královnu“.

Objevilo se ale také několik obrázkových montáží, které jsou možná ještě humornější. Některé by se asi konzervativní královské rodině nelíbily.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Jaroslav Thraumb
Jaroslav Thraumb
Další články autora