Prezidentova vysněná velvyslankyně USA v České republice Ivana Trumpová se do Prahy stěhovat nebude. Jak oznámila listu New York Post, přestože jí významný post její exmanžel a současný prezident Spojených státu Donald nabídl, slavná Češka odmítla. Prý by to bylo moc práce a do toho se jí nechce.

Trumpová už si za své váhavé rozhodování, zda přijme roli velvyslankyně, kritiku od Zemana vyslechla. Alespoň tedy zprostředkovaně, když jí prezident pořádně „vynadal“ v pořadu svého zpovědníka Jaromíra Soukupa Týden s prezidentem. Zeman se tehdy dokonce „gentlemansky“ zmínil o tom, že měl sto chutí na Ivanu vzít hůl, kterou tak obratně šermoval před premiérem Sobotkou.

To však hlava státu stále ještě doufala, že rodilou Češku přesvědčila, že si své rozhodnutí rozmyslí a prestižní práci přece jen přijme. Dnes už je ovšem jasné, že na Hradě jásat nebudou. „Mám ráda svou svobodu a chci si dělat, co budu chtít. Vydat se, kam budu chtít a s kým budu chtít. Nepotřebuji prestiž a je to práce od rána do večera,“ svěřila se New York Post zlínská rodačka.

Je ovšem hezké, že přestože Trumpová nehodlá pracovat a zároveň ukázat, že ji k České republice stále pojí silné pouto, ví, že by jako velvyslankyně byla skvělá. „Ano, byla, protože umím vyjednávat, jsem byznysmenka a umím bavit. Je to (ale) hodně práce, tak jsem řekla ne,“ reagovala Ivana na dotaz amerického listu.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora