Prezident Miloš Zeman přijel v rámci své další cesty po Středočeském kraji do vesnice Úholičky. Na Facebooku se svolali také jeho odpůrci a uvítali ho s transparenty. Deník FORUM 24 celou situaci sleduje.

Na transparentech jsou nápisy jako „Stop žvástům“, „Stop sexismu“, „Stop demagogii“ nebo „Stop ovarismu“. Dva z protestujících rozvinuli i velké červené trenýrky. „Zase trenýrky? Jděte dělat ostudu jinam!“ zvolala jedna z žen. „Nemusím s ním souhlasit, ale je to hlava státu,“ kárala protestující další z účastnic.

Na začátku setkání poděkovala hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová Zemanovi za to, že do jejího kraje dorazil. Úholičky zvolili pro návštěvu proto, že se obec stala vesnicí roku 2016.

Účastnici, jejíž dopis dnes uveřejnil deník FORUM 24, Zeman sdělil, že měla dopis nejprve poslat jemu, nikoli ho dávat na internet. „Škodíte nám všem, to je opravdu silné tvrzení a přeceňování vlastních schopností,“ řekl Šárce Fialové prezident. V příštím roce jí doporučil volit někoho jiného.

Zeman se vyjádřil také ke svým sexistickým výrokům o přeříznutých aktivistkách. Podle něj je takovéto vyjadřování normální, hovoří tak totiž jeho vzor Donald Trump. Další dotaz směřuje k tomu, proč prezident nepůjde do předvolebních debat. „Víte vy vůbec, jak vypadá politická kampaň?“ ptal se Zeman. „Nechválím sám sebe, diskutuji s duševně normálními občany,“ dodal.

Jeden z občanů měl ceduli „STOP poblitice“. „Proti zvracení existují léky,“ doporučil mu Zeman. Prezident má prý hned dva důvody, proč nepůjde do předvolebních debat. Všichni tam prý budou sdělovat svou představu, jak vést zemi. On už to reálně dělá. Navíc mu to prý poradil jeho přítel Heinz Fischer.

Jedna mladá slečna děkuje, že přijel. Je jí líto, že jsou na místě protestující, protože ona nechce politiky, kteří rozkrádají stát. Podle Zemana demonstranti pouze „čekají, až za nimi přiběhne Česká televize“. „Obce objíždím rád, styděl bych se sám před sám před sebou nějak chválit. Zájmy republiky hájím už čtyři roky a budu v tom pokračovat,“ uvedl.

Zeman již absolvoval návštěvu Slaného na Kladensku, kde si prohlédne podnik Ekofrukt zabývající se pěstováním ovoce a výrobou müsli tyčinek.

Ve čtvrtek bude pokračovat do Kostelce nad Černými lesy u Prahy, Čáslavi na Kutnohorsku a Benešova a v pátek prezident svou cestu po regionu uzavře ve Slaném.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!