Prezident Miloš Zeman měl zase jednou projev. A jak je jeho zvykem, měl samozřejmě zásadní názor, stejně jako respektoval fakt, že je na půdě poslanecké sněmovny. Když tedy vynecháme, že se opět choval jako hulvát a demagog.

Dívat se na faktickou stránku Zemanova projevu je opravdu těžké. Zejména když jsme byli nuceni si poslechnout: „Když tam přišli dřevorubci, tyto dívky bránily dřevorubcům v pokácení těchto stromů. A místo toho, aby je tito dřevorubci přeřízli – mám tím samozřejmě na mysli ty stromy –, tak odešli.“ Takže všichni, kdo jsou v pubertě, se zasmáli.

Zeman nejenže nám zopakoval, jak nenávidí Stranu zelených a Martina Bursíka, na seznam těch, kým pohrdá, ale přidal ještě další lidi. Jsou jimi sjezdaři. „Jsem běžkař, který hluboce pohrdá sjezdaři, přesto sjezdaře toleruji,“ uvedl pan prezident, který se jako běžkař sice nechává pouze fotit, aby vypadal, že má formu, ale to nevadí.

Nakonec si ale můžeme oddychnout. Náš pan prezident prostě rozumí všemu a vyjádří to lidovým jazykem tak, aby nadbíhal jisté části svých voličů. A otázka bezzásahových zón na Šumavě není výjimkou.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora