Jak už se národ od svého prezidenta dozvěděl na TV Barrandov, současnou hlavu státu podporují pouze „áčkoví“ umělci, jelikož ti „béčkoví“ se v prezidentské kampani postavili na stranu Jiřího Drahoše. A jak se zdá z vyjádření popové star Michala Davida, i oni vyvolení, kteří Miloše Zemana povzbudí třeba písničkou, si svou jedinečnost velmi dobře uvědomují.

Když se slavilo znovuzvolení Zemana do prezidentské funkce, na onom pompézním mecheche nechyběl ani Michal David. Hitmaker, který léta proplouvá dobou i režimy a vždy najde pravou chvíli, kdy mocipánům ukázat, že v něm mají schopného trubadúra, který svůj song prezentuje vždy, když bude požádán.

Přiznat ovšem náklonnost k hradnímu pánovi je pro Davida riskantní karta a mocně prezentovaný bezbřehý obdiv nechá na svých kolezích z branže. Důvod jeho vystoupení je tedy jiný. „I Beethoven a Mozart hráli pro císaře, takže já rád zazpívám prezidentovi,“ řekl interpret Poupat, Diskopříběhu nebo Nonstopu pro Seznam zprávy. Proč se skromně krčit v koutě, když se jde přirovnat k těm nejslavnějším umělcům své doby a oboru.

V Davidově stopách by se mohly vydat i další „celebrity“, které rády dávají na odiv, že je pro ně Miloš Zeman ideálním prezidentem, jemuž nikdo z jeho názorových oponentů nesahá ani po kotníky.

Zdeněk Troška by tak mohl přirovnat svá filmová díla k tvorbě klasika evropské kinematografie Federica Felliniho nebo se díky trikům v některých svých pohádkách stavět na úroveň Stevena Spielberga nebo George Lucase. Zhmotněním svých vzorů by se mohli zaobírat i další ze Zemanovy party: Daniel Hůlka, Ivan Vyskočil, nebo Ferda mravenec české moderátorské školy Jaromír Soukup. De facto se tak vlastně dá říct, že současného prezidenta podporuje Mozart, Fellini, Domingo, Hopkins nebo Larry King.

Vrána k vráně sedá, říká se. A zde se to ukazuje dokonale. Skvělé se zkrátka snoubí se skvělým.

Právě v této době je nutné bránit nezávislou žurnalistiku. Předplaťte si Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora