Miloš Zeman dnes v pořadu Týden s prezidentem prozradil, že jeho volební štáb povede Ivana Zemanová, tedy jeho manželka. Prezident také oznámil, že od nynějška už nebude odpovídat na dotazy kolem volební kampaně, protože teď už je za ni odpovědná jeho žena.

Hlava státu svou manželku ocenila a podělila se o své pocity z jmenování manželky do čela volebního týmu. „Cítil jsem šok, překvapení, vděčnost a lásku,“ řekl Zeman Alex Mynářové, která pořad na TV Barrandov moderovala. Ve chvále manželky prezident pokračoval i dále. „Neznám manželku, která by podporovala manžela tím, že se stane šéfkou volebního týmu. Je to krásný důkaz solidarity,“ rozplýval se Zeman.

Ivana Zemanová podle Mynářové není tolik v zájmu médií, a tudíž tolik na očích. Z toho ji však Zeman vyvedl. „Moje žena se mnou jezdí na krajské výjezdy. Na veřejnosti je vidět docela dost,“ vysvětlil prezident. „Jestli má první dáma vymetat mejdany, tak to není nic pro mě,“ dodal.

Další členy volebního týmu Zeman prozradit nechtěl. „Moje žena má vůdcovské schopnosti, i když tak nevypadá, a sama si vybere členy týmu,“ vysvětlil hradní pán. První práce Ivany Zemanové je už nyní jasná. Půjde o organizaci petiční akce. „V pondělí jako první podepíše petiční arch a bude mi zbývat jen 49 999 podpisů,“ řekl Zeman, který tvrdí, že mu bude stačit, když potřebné podpisy sežene do začátku listopadu.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora