Kandidát na šéfa ČSSD, velký podporovatel Miloše Zemana, Jiří Zimola, by chtěl referendum o vystoupení ČR z EU. Jasně se v tom smyslu vyjádřil například na Twitteru. Pokud by Zimola uspěl, získali by proruští aktivisté na svou stranu celou ČSSD. Ta sice není ve sněmovně nijak silná, ale disponuje rozsáhlou členskou základnou. Sociální demokraté by se tak připojili k Okamurovi, jeho SPD, komunistům, ANO a částečně i k Pirátům, kteří rovněž řeší referendum.

Pokud by tyto strany svým voličům a příznivcům vzkázali, aby hlasovali pro vystoupení z EU – a k nim by se pochopitelně přidal také Miloš Zeman – bylo by rozhodnuto.

Už to přestává být legrace. ČSSD přece není extremistická ani populistická strana. Proč by se k ním měla přidávat? Jen kvůli tomu, aby se ambiciózní Zimola vyhoupl do pozice předsedy? To je trochu velká cena, nebo ne? Riskovat budoucnost země jen kvůli předsednictví nyní ve sněmovně nevýznamné strany.

Vystoupení z EU nesmí být tématem. Slušní člověk se nepokusí naši zemi z Evropské unie a NATO vyvést.

A co dále Zimola prosazuje? Chce, aby ČSSD šla do vlády s Babišem. Chce, aby se strana omluvila Zemanovi a měla s ním dobré vztahy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora