Známá spisovatelka, publicistka a scenáristka Miroslava Besserová zemřela 3. srpna ve věku 71 let po dlouhé nemoci. Kromě třiceti knih zanechala čtenářům mnoho sloupků, fejetonů, ale působila také jako televizní dramaturgyně.

Miroslava Besserová psala hlavně knihy mapující osudy především hereckých osobností, mezi nimiž byli Rudolf Hrušínský, Boris Rösner, Vlastimil Brodský, Miroslav Moravec, naposledy zpěvák Daniel Hůlka.

Připravila knižní vydání několika oblíbených televizních seriálů nebo knížku Snowborďáci podle scénáře Karla Janáka.

Besserová se narodila 30. května 1946. Vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU v Praze. Napsala scénáře k pohádkám Král a písnička či Malování s princeznou, dokumentům či zábavným pořadů včetně Vlaštovky, oblíbené před revolucí, televizních magazínů pro ženy nebo k několika odvysílaným detektivkám. Pracovala pro Českou televizi, Primu, Novu i Barrandov.

Pro časopisy a deníky 35 let psala kritiky, recenze divadelních představení, televizních pořadů, ale také nesčetné množství rozhovorů, sloupků, portrétů, povídek, fejetonů. S řadou z nich spolupracovala i poté, co více než před dvěma lety onemocněla těžkou chorobou, se kterou celou dobu statečně bojovala.

Poslední rozloučení se spisovatelkou proběhne v pátek 11. srpna 2017 ve 13.00 v Ústřední obřadní síni v Praze na Olšanských hřbitovech.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora