Prezident Miloš Zeman na dnešní odpoledne do Lumbeho zahrady svolal tiskovou konferenci. Přísně utajovanou informací, kterou chtěl sdělit světu bylo, že spálí červené trenýrky.

„Chtěl bych vám sdělit, že asi před rokem na přednášce pro studenty opavské univerzity, jsem řekl, že politika by se měla dělat na základě výměny jasných argumentů a nikoli na základě spodního prádla,“ začal Zeman svůj happening. „Mezitím ulicemi českých, moravských a slezských měst pobíhali šílenci mávající červenými trenýrkami,“ dodal.

„Dovedu to pochopit před parlamentními nebo prezidentskými volbami, tyto volby ale již skončily a já si myslím že čas spodního prádla v politice skončil. Abych tento názor dokumentoval, rozhodl jsem se, že červené trenýrky, které jsme za jednu korunu zakoupili od Úřadu pro správu věcí majetkových spálíme a uděláme happenig, který na Pražském hradě už dávno nebyl,“ pokračoval Zeman ve svém projevu.

Samozřejmě si neodpustil útok na média. „Omlouvám se novinářům, jejichž inteligenci jsem jako vždy testoval. Včera jsem se díval na internet a tam se očekávalo, že vám oznámím, že jsem zemřel, nebo že trpím nevyléčitelnou chorobou, nebo že budu rezignovat, nebo že moje dcera otěhotněla, nebo se vdává, nebo že se rozvádím,“ vyjmenoval prezident témata, o nichž se spekulovalo.

„Všechny tyto spekulace svědčí o výborné inteligenci novinářů. Je mi líto že z vás dělám blbečky Opravdu si to nezasloužíte, a proto prosím pane kancléře aby vytáhl červené trenýrky a abych měl možnost spolu s ním je spálit,“ dokončil svůj netradiční a velmi zvláštní projev Zeman.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner