Je to velká legrace. Před rokem 1989 byl Andrej Babiš nadšeným členem party, která chartisty tloukla a zavírala. Teď by jim chtěl poslat peníze, které získal ždímáním státu a pomocí svých komunistických kontaktů. Dokazuje tak jen to, jak špatně na tom je.

Jak napsala Johana Hovorková, Václav Moravec ve svém pořadu Andreje Babiše zahnal do kouta. Na Babiše se to valí ze všech stran. Výkřiky „Za všechno může Kalousek“ mu moc nepomáhají. Babiš je spíše k smíchu. Například ve zmíněném nedělním pořadu řekl slovo Kalousek 33x. Toto jeho heslo, které mu pomohlo vyhrát volby, už je značně vyčpělé a po letech notně ztrácí razanci. Navíc když Babiš čelí jednomu skandálu za druhým – a na těchto skandálech Kalousek ani mít vinu nemůže. Babiš už není v situaci, kdy by dělal předvolební kampaň. Zoufale bojuje za své přežití v politice.

Zoufalost Andreje Babiše dospěla na tu úroveň, že peníze o kterých nedokáže vysvětlit, kde je vzal, je ochoten rozdat. „Pro mě 52 milionů nehraje roli,“ konstatoval ministr s nevysvětlenými příjmy. Musel potěšit nejednoho živnostníka, který řeší, kde vezme pár tisíc na pořízení pokladny EET.

Andrej Babiš má problémy. Na jeho straně už zůstává jen Agrofert = jeho média, jeho ANO, jeho průzkumy veřejného mínění a jeho Miloš Zeman. Jak jednoduše by se ze svých problémů mohl dostat. Stačilo by jediné, doložit výpisy z účtu, kde vzal miliardu korun, kterou není schopen doložit. Všem kritikům by vzal vítr z plachet. Je to stejně jednoduché jako v případě Čapího hnízda. Také stačilo doložit kdo a odkdy firmu vlastní. Také se vymlouval a dětinsky lhal. Vykoledoval si tak vyšetřování kvůli možnému dotačnímu podvodu. Nyní je to horší. Miliarda korun není málo. A lži pana ministra už přestávají veřejnost bavit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora