Andrej Babiš dorazil po roce do Otázek Václava Moravce v České televizi. A opět  představil kromě několika nových slovíček i pár svých názorů. Řekl například, že Zdeňka Ondráčka chápe, protože v roce 1989 jen plnil rozkazy. Také uvedl, že ho vyzval, aby se omluvil. Demonstrace je podle něj nešťastná kauza. Pravým cílem událostí kolem Ondráčka prý je rozdělit klub ANO. „Pan Ondráček byl vyšetřovatel, rozumí tomu. Po odborné stránce je na svém místě,“ řekl Babiš

Opatrně kritizoval Zemana za jeho projev při inauguraci. Babiš prý čekal projev spíše o budoucnosti země, ale také prý Zemana chápe. „Na prezidenta byla strašná kampaň. Lidsky ho chápu,“ řekl premiér v demisi.

Z nových slovíček zopakoval dvě: Zrazu a špičke. První v souvislosti s Ondráčkem, druhé při vyprávění, že chce, aby ČR byla na špičce světa.

Andrej Babiš se také ptal: „Co jsem já za nebezpečí demokracie?“ Neplánuje prý žádné ústavní změny, žádné změny v justici nebo parlamentu. Když se ho Václav Moravec zeptal, zda by se neměl omluvit za to, že novináře ČT označil za zkorumpovanou pakáž, začal Babiš vyprávět o tom, že si byl pro tabletky u své homeopatičky.

Zopakoval, že nikdy jsem nebyl agentem StB. Prý byl naopak šikanovaný. Ačkoliv dobové dokumenty a jeho profesní kariéra hovoří o opaku.

O fungování vlády řekl: „Nejsem sám, který rozhoduje. Já nepotřebuju mít nic pod kontrolou. Víte, kdo mi radí? Mně neradí nikdo v podstatě. Samozřejmě poslanci mají své názory,“ řekl Andrej Babiš.

 

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora