Na kafe se u Zemana objednal šéf komunistů Vojtěch Filip, známý také pod svým krycím jménem u StB jako agent Falmer. Důvodem návštěvy bylo donášení na ministry vlády, kterou Filip spolupodporuje. Falmer byl donášet na dva ministry. Na Ťoka a samozřejmě Tomáše Petříčka, kterého komunisté nenávidí.

Po schůzce si postěžoval, že v kritice Ťoka ho Zeman moc nepodpořil. Ovšek v tématu Petříček si logicky Filip se Zemanem moc rozuměli. Vadí jim, že se ministr zahraničí chová jako normální ministr zahraničí členské země NATO a EU, a naopak se nechová jako sluha Ruska a Číny. Na Ukrajině podpořil Ukrajince, zatímco komunisté kolaborují s okupanty — Rusy. Podobně jako Zeman, který kritizuje sankce proti Rusku a okupaci Krymu bere jako hotovou věc.

Schůzka ale nebyla jen o žalování Falmera na ministry. Filip přišel Zemanovi povyprávět o svém výletu do Číny. Dost možná přišel předat nějaký vzkaz od čínských soudruhů. Byl totiž rovnat vztahy pošramocené zpravodajci z tajných služeb, kteří v zájmu republiky varovali před špiony z Číny, z čehož měli komunisté a Zeman mimořádně neklidné spaní.

Tak takový je současný Pražský hrad. Komunisté tam donášejí prezidentovi udání na ministry. A prezident je nevyprovodí rychlým krokem. Pohostí je, pobaví se, souhlasí s nimi. Mimochodem, Zeman Filipa oslovuje „Milý Vojto“. Už abychom měli prezidenta, kterého nebudou zajímat informace od práskače StB. Třeba takového prezidenta, který se s komunisty nebude vůbec scházet.

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora