Na internetu se objevily portréty 6000 podporovatelů Donalda Trumpa, kteří se pravděpodobně účastnili vpádu do budovy Kapitolu. Pocházejí ze stovek videozáznamů, které z násilného vniknutí do budovy pořídili a zveřejnili sami účastníci předmětné výtržnosti. Aktivisté tato videa vyhodnotili a následně z nich sestavili rozsáhlou sérii snímků tváří pravděpodobných delikventů. Ty si také postupně předvolává policie.
Od řádění davu Trumpových fanoušků ze 6. ledna federální policie neustále dohledává pachatele. Šéf FBI Christopher Wray už týden po tomto tragickém incidentu informoval, že policie v této věci zahájila vyšetřování ve 200 případech a 100 osob zatkla. Tisíce lidí zjevně vyslyšelo žádost policie o informace k násilnostem z oné události a poskytli více než 140 000 videí a fotografií.
Zvláštní kus práce na těchto záznamech odvedl jeden student z Washingtonu, který vyhodnotil na 827 videí zachycujících řádění davu v Kapitolu i před ním a umístěných na sociální síti Parler, již hojně využívají právě pravicoví extremisté. Dotyčný student nakonec vytvořil na 6000 fotografií tváří osob, které se na předmětných záběrech objevují, a všechny je uveřejnil na jedné webové stránce.
Zmíněný přehled možných účastníků výtržností se podařilo sestavit jen díky prozřetelnosti aktivistů, kteří podle vlastních vyjádření obratem stáhli veškerá data ze zmíněné sítě Parler, již později deaktivoval její provozovatel, společnost Amazon. Podle všeho nebyla data na této síti nijak zvlášť chráněna – aktivisté z ní vytáhli dokonce i ty z příspěvků, které jejich autoři mezitím smazali.
Zmíněný student popsal serveru Wired, že s pomocí volně dostupného programu na rozpoznávání obličejů a rovněž algoritmů z veřejných zdrojů extrahoval ze záběrů z Kapitolu obličeje. Chtěl tak zapojit veřejnost do identifikace výtržníků. Ty z návštěvníků stránek, kteří některý z obličejů poznali, vybízel k tomu, aby předali informace policii.
Student, který raději nezveřejnil své jméno, také sdělil, že už se předmětnou stránku pokusil kdosi přetížit útokem typu DDoS a někdo se dokonce snažil zmocnit účtu u poskytovatele, který dané stránce zajišťuje hosting. To se jim ovšem kvůli dvojitému ověřování hesel nepodařilo, a tak jim student jen popřál „hodně štěstí“ s jízlivým dovětkem v tom smyslu, že je budou potřebovat. Přehled fotografií je ovšem jen velmi předběžný a sám jeho autor už přiznal, že obsahuje i tváře nezúčastněných lidí, které na základě podnětů veřejnosti postupně maže.