Některá americká města vyhlásila v reakci na probíhající nepokoje pro své obyvatele rekordně přísné večerky. Protesty vyvolala vražda neozbrojeného šestačtyřicetiletého černocha George Floyda, který zemřel poté, co mu zatýkající policista Derek Chauvin téměř devět minut klečel na krku. Za vraždu třetího stupně hrozí Chauvinovi až 25 let vězení.
Los Angeles zavedlo zákaz vycházení od pondělních 18 do úterních 6 hodin. Město New York zakázalo volný pohyb obyvatel od pondělních 23 hodin do 5 hodin ráno dalšího dne. V úterý „večerka“ potrvá od 20. hodiny do středeční 5. hodiny ranní. Zastupitelstva zákazy odůvodnila tím, že v nočních hodinách jsou obyvatelé ohroženi na životě a majetku. „Napříč státem teď probíhají opodstatněné nepokoje. Zároveň jsou tu ale lidé, kteří současné situace a lidské bolesti kriminálně zneužívají. Nebudeme to tolerovat,“ napsal na svůj Twitter newyorský guvernér Andrew Cuomo.
Město New York takto přísné večerní omezení pohybu obyvatel zavedlo poprvé od harlemských nepokojů v roce 1943, které vyvolalo postřelení černošského vojáka Roberta Bandyho bílým policistou. V Los Angeles se jedná o nejpřísnější večerku od roku 1992, kdy bylo při protestech proti policejní brutalitě zatčeno 2000 lidí a 50 zabito. Nepokoje tehdy vyvolalo brutální zmlácení dělníka Rodneyho Kinga policisty, kteří ho zatýkali za rychlou jízdu po dálnici.
Zatýkání George Floyda zaznamenali kolemjdoucí na kameru. Floyd policisty prosil, ať ho nezabíjejí, a opakovaně si stěžoval, že nemůže dýchat. Policista Derek Chauvin sundal koleno z jeho krku až 2 minuty a 53 sekund poté, co muž přestal reagovat. Chauvin byl minulý týden obviněn z vraždy.