Rozdílného přijetí se dočkalo v první školní den prezidentům České republiky a Slovenska. Zatímco na Miloše Zemana rodiče prvňáčků nebyli zvědaví a dali mu to jasně najevo, Andrej Kiska se těšil vlídnému přijetí. Proč je pochopitelné, že na českou hlavu státu čekaly červené trenýrky a pokřik „fuj, táhni“, vysvětlila na svém facebookovém profilu herečka Aňa Geislerová. Podle ní je totiž nepřijatelné, jak se Zeman chová, a je s podivem, že je stále ve funkci.

Červené trenky na klopách některých rodičů, protestní pokřik a hysterický Jiří Ovčáček. Tak vypadalo 1. září v jedné základní škole na Praze 6. Celá situace vyvolala mnoho reakcí a debatu o tom, zda má rodič právo na to, vyjádřit politický názor na půdě školy.

V kontrastu ovšem působí fotografie ze Slovenska, kde Andreje Kisku děti vítaly s radostí. Nad rozdílem mezi popularitou obou hlav států se na sociální síti zamyslela i Aňa Geislerová.

Populární herečka dala najevo, že jí daleko bližší slovenský prezident a ten náš v ní vzbuzuje pouze negativní pocity.

Celý příspěvek z Facebooku:

Tohle je normální. Prezident, se kterým se děti i jejich rodiče chtějí setkat. Jsou pyšné, že s ním mohou mít selfie a že právě jejich třída byla vybrána. Protože postoje, názory a celková kultura toho člověka koresponduje s jeho úřadem.
A normální by taky bylo, aby člověk, který ve svém počítači má dětské porno (prý omylem), byl zadržen, vyslýchán. Člověk, který opakovaně vyhrožuje smrtí novinářům, aby byl zbaven svojí funkce.
Člověk, který používá vulgarismy nejhrubšího zrna ve veřejnoprávních médiích, aby nebyl dáván dětem za příklad.
Takový člověk je bohužel hlavou českého státu. Ale není mým prezidentem a považuju za zdravou reakci matky, která ho rázně vyzvala, aby opustil budovu školy. Udělala bych pro ochranu svých dětí jistě to samé.
Hanba Zemanovi.
A opět palec nahoru směrem na Slovensko!

Tohle je normalni..Prezident se kterym se deti i jejich rodice chteji setkat. Jsou pysne ze s nim mohou mit selfie a ze…

Zveřejnil(a) Ana Geislerová dne Středa 5. září 2018

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora