Nejen pískot na sletu Sokolů. Babiš zažil pro něj nepříjemnou situaci i o den později v Karlových Varech. A muselo to být obzváště ošklivé. Babiš totiž usedl do publika společně s polským premiérem Mateuszem Morawieckim. Čekali na projekci filmu Rain Man. Těsně před zahájením zhasla světla v sálu a kdosi zakřičel Hanba, Babiš! Publikum na výkřik reagovalo mohutným potleskem.

Babišovi by mělo dojít, že lidé se probudili. Hlasy proti němu se neobjevují jen na protestech, kde se scházejí jeho věrní odpůrci. Svojí politikou a bolševickou vládou plnou absurdních figurek naštval a probudil i mnoho obyčejných lidí, které politika dosud příliš nezajímala.

Lidé se nechtějí vrátit do komunistického pekla, kam nás Babiš se Zemanem táhnou. A tak by se Andrej neměl příště divit, když ho vypíská stadion nebo bude zaplněný kinosál karlovarského festivalu tleskat jeho odpůrcům. Podobných akcí bude více a více. Babiš nemá v tuzemské politice co dělat od začátku. Přijetím komunistů do vlády ale překročil hranici, která byla nepřekročitelná pro spoustu lidí. A to bude zjišťovat stále častěji.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora