Babišovo hnutí ANO se vyznačuje tím, že do mediálních rad zásadně nominuje pochybné osobnosti. Po Petru Žantovském v Radě ČTK tu máme nominaci do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Jedná se Petra Štěpánka, bývalého člena ODS, jehož články najdeme na dezinformačních Parlamentních listech, ale třeba také na Protiproudu, webu krále konspirátorů Petra Hájka. O nominaci informoval jako první Newsroom ČT24.

Štěpánek byl dlouhá léta členem ODS, ze které v roce 2016 vystoupil. V 90. už v RRTV byl, předtím ale působil jako tajemník Václava Klause, jehož myšlenkám (včetně jejich proruského a protievropského vývoje) zůstal věrný.

Jak se Štěpánek dívá na média? Podívejme se na několik jeho článků z poslední doby. Hovoří například o „smečce režimních novinářů z médií hlavního proudu“ (tam patří zjevně i média veřejnoprávní, takže se máme na co těšit).

V roce 2017 napsal Štěpánek o nestoudném propagandistickém rozhovoru s Vladimirem Putinem, který přinesla TV Prima, toto: „V pondělí večer dostala Česká televize nafackováno. Nafackovala jí Prima Zoom, která od 20:00 vysílala rozhovor amerického režiséra Olivera Stonea s ruským prezidentem Putinem. Čímž na sebe vzala roli televize veřejné služby, kterou ČT v rozporu se zákonem dlouhodobě neplní. A další nakládačku dostává totalitní, propagandistická Česká televize v úterý, ve středu a ve čtvrtek ve stejný čas. To se vysílají další pokračování onoho rozhovoru. Dívat by se měli především všichni zdejší hlupáci, kteří ještě v roce 2017 slavně bojují minulou studenou válku, aniž by si povšimli, že svět se mezitím dramaticky změnil.“

Zrušit Českou televizi

Štěpánek Českou televizi opravdu nemá rád, což je u lidí jeho názorové orientace očekávatelné. Napsal například: „Nejjednodušším a nejlogičtějším řešením by bylo takovou instituci, jež za peníze všech, krmí jen vyvolené, úplně a bez milosti zrušit. Určit správce archivu, techniku rozprodat, kmitočty vysoutěžit a to betonové „kavčí“ monstrum zbořit. Na to by ale bylo potřeba osvícených 101 poslanců a 41 senátorů. Bohužel, nežijeme v době, která přeje jednoduchým a logickým řešením.“ Tento člověk má opravdu rozhodovat o fungování médií v Česku?

V rozhovoru pro Parlamentní listy před časem Štěpánek sdělil, že konec EU se blíží, pak také přichází zánik naší civilizace, a hlavně: „Jsou pouze dvě odvětví, jež fungují hůř než politika. Média a justice.“

Je zajímavé, že Štěpánek sám sebe ve všech svých spřátelených médiích prezentuje jako kritika Andreje Babiše – nominace za hnutí ANO mu ale evidentně nevadí. Stejně jako rádoby liberálním poslancům tohoto hnutí nevadí, že jejich nominant by se stejně dobře hodil pro SPD, KSČM nebo Václava Klause ml.

Problematice mediálních rad, které jsou zásadním způsobem kontaminovány lidmi, kteří jsou poplatní hnutí ANO, SPD, KSČM, a které často přímo rozhodují proti nezávislé žurnalistice, píšeme v aktuálním vydání Revue FORUM. Předplatit si jej můžete ZDE.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora