Účast Andreje Babiše na nedělním summitu k migraci, který proběhne v Bruselu, je v posledních dnech hodně diskutovaným tématem. Designovaný premiér zvládl několikrát změnit názor, aby nakonec po jednání V4 oznámil, že nepojede. Stejně jako jeho kolegové z Visegrádu. Jak se však ukázalo, nejedná se až tak o důkaz vzdoru, nýbrž o to, že premiéři V4 nebyli na minisummit pozváni.
Nepojedu, pojedu, nepojedu. Klasické Babišovy změny názorů opět ukázaly, že slova šéfa hnutí ANO nejde brát vážně. Nejen, že ani sám designovaný premiér pořádně neví, co by měl dělat, ale jeho rozhodování ovlivňují i další okolnosti, které nedokáže ovlivnit.
[ctete postid=“203045″ title=“Významní politici ruší návštěvy Česka. Babiš pro ně není partner k jednání“ image=“http://forum24.cz/wp-content/uploads/2018/02/Babiš-Godot-385×230.jpeg“ excerpt=“Důkazy o tom, že Andrej Babiš není v zahraničí vnímán pozitivně, ať už kvůli svému “ permalink=“http://forum24.cz/vyznamni-politici-rusi-navstevy-ceska-babis-pro-ne-neni-partner-k-jednani/“]203045[/ctete]
Co se týká summitu v Bruselu, jedná se především o důsledek toho, jak se stavíme k řešení migrační otázky. Jak uvedl europoslanec Pavel Telička, bývalý Babišův muž, izolacionistická politika zemí V4 je důvodem, proč se náš zástupce na důležitém jednání neobjeví.
„Takže ještě jednou a jasněji – premiéři Visegradu nebyli na summit pozváni. Ještě ve středu si na to stěžovali diplomaté Polska a MR,“ uvedl místopředseda Evropského parlamentu na Twitteru. Znovu se tak ukazuje, že to Andrej Babiš nemá v Bruselu tak zalité sluncem, jak se snaží prezentovat v České republice.
Summit k migraci: Takže ještě jednou a jasněji – premiéři Visegradu nebyli na summit pozváni. Ještě ve středu si na to stěžovali diplomaté Polska a MR. Důsledek izolacionisticke politiky. Z tzv. bojkotu mají proto pozorovatele srandu. Trapné.
— Pavel Telička (@Telicka) June 22, 2018
V pátek sice Evropská komise oznámila, že na takovýto druh summitu žádné pozvánky nerozesílá a vítáni jsou všichni, ale to může být podle Teličky jen reakcí na vzniklou situaci. „Anebo pod tlakem uhlazovani rozepře, k níž došlo v důsledku nepozváni?,“ ptá se europoslanec, jehož slova potvrzuje i bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza, který na Twitteru zmínil i podivné chování Úřadu vlády.
To považuji za pravděpodobnější. Ve středu na jednání velvyslanců si dle Politica stěžoval PL a HU velvyslanec, že nebyli pozváni – takže je celkem možné, že následně byli pozváni i ostatní. Nasvědčuje tomu i neochota Úřadu vlády říct, kdy pozvání dostali a jak.
— Tomáš Prouza (@ProuzaTomas) June 22, 2018
Kromě problémů s trestním stíháním mu přitěžuje i vláda bez důvěry a problematický přístup k migrační otázce. Stoprocentního premiéra, který dělá zahraniční politiku, tedy rozhodně nemáme.