Vzpomínáte si na policejní zásah na úřadu vlády kvůli kabelkám Jany Nagyové? Ano, vypadalo to, že pan plukovník Šlachta tu objevil hnízdo lupičů, teroristů, obchodníků s bílým masem a třeba překupníků drog. Takovému výsledku zátahu by pak odpovídala následná publicita, jež shodila vládu. Jak nyní potvrdila Evropská komise, premiér Andrej Babiš dostává desítky milionů korun neoprávněně, nejen v rozporu s evropským nařízením, ale také s českým zákonem o střetu zájmů. A ten je porušován Babišem, Agrofertem, ministry i úředníky, kteří o vyplácení dotací rozhodují.
Podle dopisu Evropské komise je český zákon o střetu zájmů porušován od 1. září 2017. Zásadní je v tomto ohledu také verdikt českého Ústavního soudu. Jde o rozhodnutí za rozhodnutím, důkaz za důkazem, a přesto peníze do Agrofertu stále tečou, jako by se nic nedělo. Protože zaměstnanci příslušných úřadů neslouží České republice, ale premiérovi a jeho obchodním zájmům. A to je opravdový skandál.
Ministerstvo pro místní rozvoj, ministerstvo financí, Státní zemědělský intervenční fond a mnozí další. Ti všichni vesele proplácejí, jako by se nic nedělo. A ještě si ve spolupráci s marketingovým oddělením holdingu (a hnutí ANO) dovolují předstírat, že vyhráli nějak spory, že všechno je v pořádku a že snad Evropská komise rozhodla ve prospěch Agrofertu, přestože to je pouze zamlžování a matení adresátů sdělení, a tedy voličů.
Trestní odpovědnost je zcela jasná. Společnost Penam dostala sto milionů korun. Ty jí nepatří nejen proto, že nešlo o žádnou invenční toastovou linku, jelikož technologii Agrofert využíval už v Německu, ale hlavně proto, že jejich vyplacení je v rozporu s českými zákony i s evropskými pravidly.
Premiér České republiky Andrej Babiš soustavně a bez ohledu na okolnosti porušuje zákony země, jejíž vládě předsedá. Je tedy čas se ptát, co dělá policie, státní zastupitelství a další zodpovědné orgány, které jsou poněkud nečinné v trestním řízení. Je čas tohle zastavit.