Perníková chaloupka pod Kunětickou horou u Pardubic zahájila bojkot Babišových voličů – těch, kteří nemají rádi podnikatele, protože prý kradou a podvádějí, a přitom fandí tomu největšímu oligarchovi ze všech, jenž si schvaluje zákony na míru, obírá státní rozpočet o miliardy a státní správu používá jako nástroj na likvidaci konkurence.
Ano, Andrej Babiš je jiný než ti „tradiční politikové“, co tam byli předtím. Jenom díky nim vyrostl do obludných rozměrů a přitom je ještě mnohem horší, neboť stát řídí prostřednictvím jemu podřízených „podbabišů“ jako součást své firmy na obou stranách smluvního dodavatelsko-odběratelského vztahu, podpořeného daňovými úlevami a dotacemi.
Nyní je tedy Perníková chaloupka smluvně vyhrazena pouze pro zvané, jak upozorňuje cedule u brány areálu: „Vítáme občany, kteří respektují naše práva a chtějí ve své zemi žít jako SVOBODNÍ.“ Každý zájemce o návštěvu Perníkové chaloupky je požádán buď o předložení pozvánky (ty ve formě pohlednice po celé ČR distribuují Svobodní s předsedou a europoslancem Petrem Machem), nebo o sdělení aktuálního hesla dne (např. „Nevolím Babiše, EET není zadarmo“ apod.). Nerozhodnutým voličům je realizátor projektu Perníkové chaloupky Luděk Šorm připraven poskytnout nápovědu. Pokud návštěvník heslo dne přijme a zopakuje, pak bude s radostí v areálu uvítán.
„Po dobu volební kampaně nechci do areálu Perníkové chaloupky pouštět voliče ANO, protože posilují základ Babišovy politické moci, jejíž součástí je třídní boj proti živnostníkům, o nichž po gottwaldovsku prohlašuje: ,Všetci kradnú.‛ Proč máme sloužit někomu, kdo nás má za zloděje? Proč máme sloužit zákazníkům, kteří nemají úctu k živnostníkům?“ vysvětluje důvod uvedené akce Luděk Šorm. „Pokud se návštěvník přizná jako Babišův volič a nebude ochoten změnit svoji víru, pak mu připomenu, že areál je smluvně zadán pro Svobodné a pošlu ho do Čapího hnízda,“ dodává Šorm
Tento protest navazuje na happening „Desetikorunou proti Babišovi“, který již v prosinci loňského roku podpořil europoslanec Petr Mach. Služba zaevidování do EET totiž není zadarmo, jak tvrdí Andrej Babiš, ale jsou s ní spojeny značné náklady a odpovědnost se sankcí „ekonomického trestu smrti“ až 500 tisíc Kč. Smluvní cena za tuto vynucenou službu (tzv. babišné) ve výši 10 Kč při útratě do 100 Kč ukazuje na nesmyslnost a nepřiměřenost on-line evidování korunových tržeb například za lízátko či krabičku zápalek do centrální databáze státu.