Stala se zajímavá věc. Stranický tisk Andreje Babiše přišel s investigativním textem, který odhaluje to, o čem nezávislé servery psaly před několika měsíci. A sice, že prý kampaň Miloše Zemana financovaly peníze z Ruska. Konkrétně z okolí samotného Putina. Informaci MfD přinesla nyní, zhruba rok od chvíle, kdy začala ostrá fáze kampaně před volbou prezidenta.

Je zajímavou shodou náhod, že zaměstnancům Andreje Babiše trvalo zjišťování ohledně peněz na kampaň Miloše Zemana tak dlouho, dokud nenastal rozpor mezi Andrejem Babišem a Milošem Zemanem. Údajně se totiž děje to, že Zeman je, jak jinak, výrazně nakloněn tomu, aby zakázku na dostavbu elektráren Dukovany a Temelín dostali Rusové. To se ale moc nehodí Babišovi, který si na západ od nás hraje na velkého demokrata a prozápadně orientovaného politika.

Právě v této třenici uveřejní list Andreje Babiše překvapivě negativní text vůči Zemanovi. List, který předseda vlády dlouhodobě využívá k účelovkám a útokům proti svým politickým soupeřům, jak doložil na tajné nahrávce, kde instruuje svého zaměstnance – redaktora MfD, kdy má jaký článek vydat, aby potopil jeho tehdejšího politického konkurenta Milana Chovance.

Jako by teď Babiš chtěl říci: Hele Miloši, ještě těsně před odletem do Číny přemýšlej, ano? Podívej se, co se dnes píše v novinách. Máme pokračovat? Takové jakési bububu.

Zajímavá je také intenzita a počet reakcí Jiřího Ovčáčka. Na text v MfD reaguje pouze jedním tweetem, kde píše cosi o frašce a pavučině. Jindy při takto ostrém útoku plive jeden tweet za druhým, kde uráží všechny okolo. Teď ani ne. Proč?

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora