Že papírové noviny ztrácejí čtenáře, to je dlouhodobě známá věc. Podle aktuální zprávy ABC ČR, kterou zpracoval server Mediaguru, je ale zjevné, že si lidé všímají manipulací a klesající kvality některých titulů, a to zejména z vydavatelství Mafra, které patří do holdingu Agrofert Andreje Babiše.

Průměrný prodaný náklad MF DNES, kterou řídí Jaroslav Plesl, se oproti roku 2017 loni snížil o 10 procent. V pultovém prodeji to bylo téměř 9 procent. Kdysi nejlepší seriózní deník přišel za několik posledních měsíců o 12 procent předplatitelů. Deníku MF DNES už se prodá jen 120 tisíc kusů denně. Před deseti lety to bylo téměř 300 tisíc denně.

Ztrácely i Lidové noviny. V průměru to byla v prodeji necelá čtyři procenta. Babišovy noviny drží téměř 24 procent trhu prodaného nákladu deníků.

Jediné noviny, které si v minulém roce polepšily, byly Hospodářské noviny z vydavatelství Economia.

Zejména MF DNES ztrácí své čtenáře dlouhodobě zejména kvůli jasnému příklonu k majiteli Andreji Babišovi. Lidé své předplatné ohlašují častěji poté, co je odhalena nějaká manipulace nebo něco, co noviny svým čtenářům záměrně zamlčely.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora