Já jdu příkladem, já jsem zařídil, já jsem navýšil, já jsem snížil, já to řeším, já chci, já nechci. Třicet minut měl premiér Andrej Babiš na Nový rok v České televizi pro rozhovor. A věnoval ho kompletně do poslední vteřiny sebechvále. Diváci se dozvěděli, že vše dělá skvěle, zařídil vše, co nikdo jiný nezařídil, snížil, co nikdo nesnížil a zvýšil, co nikdo nezvýšil. Pro své ministry je prý příkladem.

Kromě sebechvály byl pořad tradičně plný prázdných frází, které Babiš opakuje jako mantru od roku 2013. Aby vyplnil čas, tak vysvětloval, co jsou to státní zaměstnanci, že Čapí hnízdo je „dneska už politický proces“ a při tématu Ťok řekl, že „pan ministr je moc hodný na ty svoje podřízené firmy, pan ministr musí přitvrdiť“ a dále se jal vyprávět jak on sám osobně byl řešit obchvat Přerova. Sleva na dálniční známku kvůli stavu D1 prý nebude, protože je potřeba řešit „ty kamióny, protože zima je každý rok“.

Babiš se mírně zamotal také do tématu migranti. V první části pořadu se chválil, že zakázal přijímat migranty do ČR, v závěru se pro změnu chválil, že zařídil, abysme tady měli víc Ukrajinců. V tématu migrantů se dospustil také legračního naběhnutí si, když prohlásil: „Pokud tady migranti páchají trestnou činnost budou rychle vyhoštěni.“ Zřejmě zapomněl, že on sám je migrant, který v České republice podle policie páchá trestnou činnost.

Odpovídat se mu nechtělo jen v jedné pasáži, tou byla rekonstrukce vlády, kdy se z něj moderátor pokoušel dostat alespoň nějaké informace k tomu, že prý slíbil komunistům, že z vlády vyhodí Ťoka a Petříčka. Babiš se tradičně kroutil, radil moderátorovi na co lepšího by se měl zeptat a k tématu neodpověděl. Řekl jen, že jde příkladem. Jak jinak.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora