Kvůli reorganizaci policie se sešel kolem šestnácté hodiny sněmovní bezpečnostní výbor. Svolal ho jeho místopředseda Bronislav Schwarz (ANO) na žádost policistů Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, kteří chtějí poslance informovat o možném propojení policie na lidi z kriminálního prostředí a o okolnostech reorganizace. Po dvouhodinovém jednání, kterého se zúčastnili i odcházející šéf ÚOOZ Robert Šlachta nebo vedoucí ostravské expozitury útvaru Jiří Komárek, se však poslanci nedohodli na programu jednání a to bylo ukončeno.
Předseda výboru pro bezpečnost Roman Váňa (ČSSD) si ze zahraniční cesty stěžoval na to, že Schwarz výbor svolal za jeho zády. Sociální demokraté upozorňovali, že by nemusel být schválen program jednání. Pozvané policisty a olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana je navíc nutné zbavit povinnosti mlčenlivosti. Schwarz chce schůzi zahájit jako veřejnou a věří tomu, že hosté vědí, co si mohou a nemohou dovolit říct. Koaliční špičky se ve středu večer shodly na tom, že pokud by policisté měli hovořit o nějakých utajovaných skutečnostech, o jejich zbavení mlčenlivosti by musela zřejmě rozhodnout Sněmovna.
Nestandardní okolnosti svolání jednání okomentoval i jeden z členů Daniel Korte z TOP 09. „Celý stát a společnost padá s dodržováním pravidel. Pravidla jsou psaná, ale taky nepsaná. Výbor byl svolán v souladu s jednacím řádem. Ale byl svolán za nepřítomnosti pana předsedy za jeho zády. Něco takového se nedělá a něco to vypovídá o vás,“ řekl na adresu Schwarze. Ten Kortemu vysvětloval, že nejednal na objednávku Šlachty nebo Ištvana. „Zavolal jsem jim, abych ověřil, jestli je pravda, co je v tisku. Řekli, že ano. Proto jsem svolal výbor pro bezpečnost,” řekl poslanec za ANO.
Ještě půl hodiny po začátku jednání nebyl mezi přítomnými ministr vnitra. Jeho přítomnost postrádala například Jana Černochová z ODS. Podle Milana Chovance stále čekal na pozvánku, kterou neobdržel. Mezi tím se Ivan Gabal z KDU-ČSL, který si myslí, že reorganizace by měla být při vzniku vyšetřovací komise pozastavena, pokusil veřejné jednání učinit neveřejným. Poslanec Úsvitu Martin Lank zase vyzval své kolegy, aby na jednání přizvali Milana Chovance a policejního prezidenta Tomáše Tuhého. Jako pozorovatelé se objevili i ministři Pelikán a Jurečka.
Milan Chovanec by měl podle poslance Stanislava Humla Šlachtu a Komárka zbavil mlčenlivosti. Ministr vnitra už dříve oznámil, že s tím nemá problém. Dohadování o formě jednání stále nekončí. Stále není jasno, zda bude veřejné a jestli se ho zúčastní ministr vnitra a policejní prezident.
Podle serveru Novinky.cz zbavil premiér Bohuslav Sobotka mlčenlivosti šéfa GIBS Michala Murína. Po dvou hodinách se poslanci dostali k hlasování o programu, který si však neschválili.