Spotřebitelská důvěra v Británii se v červnu propadla, podnikatelské vyhlídky se zhoršily nejvíce za poslední čtyři roky a ekonomická aktivita v Londýně se prudce snížila. Výsledků tří průzkumů podle agentury Reuters ukazují, že rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii si začíná vybírat svou daň.
Vydavatel platebních karet VISA uvedla, že výdaje spotřebitelů se v červnu snížily o 0,5 procenta, a tak zaznamenaly druhý měsíční pokles za sebou. Celkové výdaje za tři měsíce do června byly tudíž jenom o 1,4 procenta vyšší než před rokem, což po očištění o inflaci představuje nejnižší nárůst od začátku roku 2014. Spotřebitelé podle společnosti VISA omezovali výdaje na zbytné zboží a služby, jako jsou služby hotelů a restauračních zařízení nebo nové automobily.
Dodavatel finančních informací a služeb Markit na základě odpovědí firem získaných od 13. do 29. června uvedl, že ekonomické vyhlídky podniků byly nejméně příznivé za poslední čtyři roky. Mnoho oslovených firem kladlo složitější situaci za vinu právě červnovému britskému referendu. Většina odpovědí přitom přišla ještě před oznámením výsledku hlasování, což naznačuje možnost dalšího zhoršení.
Průzkum regionální ekonomické aktivity, který každý měsíc uskutečňuje banka Lloyds Bank, pak ukázal, že britská metropole utrpěla v červnu největší hospodářský propad od vrcholu finanční krize v dubnu 2009. Londýn tím stáhl dolů i celkové průměrné růstové tempo Anglie a Walesu.
Británie je druhou největší ekonomikou v Evropské unii po Německu. Britská libra, akcie citlivé na vývoj britské ekonomiky a také bankovní tituly po vítězství brexitu výrazně klesly. Britská centrální banka již dříve oznámila, že je ochotna uvolnit měnovou politiku, aby podpořila ekonomiku.