Parlamentní státní podtajemník pro ozbrojené síly Spojeného království James Heappey prohlásil, že je přijatelné, aby ukrajinské síly použily západní zbraně k útoku na vojenské cíle na ruském území. Údery k narušení zásobovacích linek jsou podle něj „zcela legitimní“ součástí války.
Rusko obvinilo Ukrajinu z útoků na cíle na svém území, včetně ropného skladu v Belgorodu, ale ukrajinské síly žádné údery nepotvrdily. James Heappey však na otázku, zda je správné, aby byly Brity dodávané zbraně použity proti cílům na ruském území, řekl: „O zaměření na cíl rozhodují Ukrajinci, nikoliv ti, kteří tuto výstroj vyrábějí nebo vyvážejí. A za druhé, je zcela legitimní jít po cílech v hloubi protivníka, aby se narušila jeho logistika a zásobovací linie.“ Podobně podle něj „bojují“ Rusové, když na západní Ukrajině napadají ukrajinské zásobovací linie, ovšem „neberou při tom žádný ohled na civilisty“.
Velká Británie oznámila, že Ukrajině poskytne určitý počet protiletadlových vozidel. Všechna prohlášení přicházejí v době, kdy Rusko zahájilo boje na východě země v Donbasu.
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov obvinil NATO ze zástupného zapojení do války na Ukrajině. Podle něj jsou konvoje s dodávkami zbraní Ukrajincům prioritním cílem. Zároveň Lavrov zopakoval varování, že konflikt může vést až ke třetí světové válce.