Nalijme si čistého vína. Odložme povinné masky silvestrovské radosti. K žádné není důvod. Naděje do budoucna nejsou právě velké.

Řekněme si popravdě, že máme za sebou nejhorší rok od Listopadu 1989. Byl to rok, v němž zvítězila lež a podvody.

Prezidentem máme člověka, který slouží cizím státům a vládám a nevadí mu, že jde o diktatury. Je hrubý, nenávistný a šíří strach mezi lidmi z věcí, které nikoho neohrožují. Díky němu se premiérem stal agent Státní bezpečnosti, který ukradl jeden státní podnik, vytuneloval jiný státní podnik a některé firmy převzal do své společnosti proti vůli jejich majitelů. Má na krku trestní stíhání pro dotační podvod a snažil se odklidit svého syna z dosahu médií a české spravedlnosti poté, co na něj hodil svoje machinace. A nakonec z něj ještě udělal blázna. Ostuda, kterou nám tento člověk způsobil po celé Evropě, je zahanbující.

Jsme v zemi, v níž se k moci opět dere komunistická strana, která se vyžívá v okrádání církví a podrývá naše euroatlantické vazby. A z druhé strany našeho premiéra a jeho bezobsažné a kariéristické hnutí podporují v parlamentu extremisté xenofobního ražení. Toto vše se děje k radosti obnoveného ruského impéria.

Ještě dva takové roky a jsme v Bělorusku. Pak tu bude bezpráví, chudoba a chaos. Když se nevzpamatujeme.

Autorka je studentka.

Revue Forum Banner