Drzost českých komunistických poslanců se zvýšila v souvislosti se snahou o posílení naší vojenské pomoci v Pobaltí a Polsku a v souvislosti s protesty jejich „příbuzných“ v Hamburku během summitu G20.
V posledních dnech se rozohnili zejména dlouholetý poslanec KSČM Alexander Černý, který za svůj protiamerický proslov (proti Obamovi i Trumpovi) sklidil od svých spolustraníků potlesk, a dlouholetý předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik.
Na summitu G20 poslanci Černému vadilo, že ostatní jen tak přešlapovali, když viděli, že jedna velmoc nechce respektovat to, co chtějí ostatní. Prostě internacionální přístup. Když chtějí ostatní snižovat produkci oxidu uhličitého v továrnách, svých domovech či elektrárnách, měly by se podle komunistů přidat i Spojené státy. Zkrátka by měla pokračovat Obamova (a Clintonové) válka proti uhlí a dodejme, že v USA mají obrovské zásoby na mnohem přístupnějších místech než u nás, kde si chceme zachovat Beskydy či severočeská městečka.
Podle pana poslance je rovněž nemožné, že by „největší zloduch“ Putin dokázal ovlivnit volby ve Spojených státech. V tom se podle veřejných zdrojů shoduje s americkými tajnými službami, které rovněž tvrdí, že se o ovlivňování ruská vláda pouze s nezdarem pokoušela. Připomeňme ale, že se vztahy mezi Severoatlantickou aliancí (a primárně pak Spojenými státy) a Putinovým Ruskem vyostřily kvůli ruské vládě a nebylo to kvůli nedávným údajným ruským snahám o ovlivňování voleb a původně dokonce ani kvůli ruské okupaci Krymu a Sevastopolu a bojům ruské armády na východní Ukrajině. Již v roce 2013 totiž dala ruská vláda azyl americkému zrádci Edwardu Snowdenovi (poté, co letěl z Čínské lidové republiky, kde vyzradil utajované informace). A ještě před tím vznikla jistá přestřelka kvůli nevyšetřované smrti právníka Magnitského v ruském vězení. Nechme stranou další lži poslance Černého ve vztahu k Ruské federaci (jeho zanedbávání jaderné síly Ruska, lži o nepůsobení ruské armády na Donbasu a tak dále, znáte to).
Poslanec Černý si navíc myslí, že chceme posilovat armádu, protože Donald Trump řekl, že chce, abychom „platili“ 2 % z našeho ročního HDP. Není to pravda. Za prvé, „platíme“ sami sobě na svou armádu (byť pro kolektivní obranu v rámci NATO, tak jako všichni ostatní její členové) a za druhé, dávno jsme se k tomu sami dobrovolně zavázali. Poslanec Černý se však obává, že takové peníze nebudeme schopni bez plýtvání se zhruba dvacetitisícovou armádou utratit. Jak to asi zvládají Spojené státy, Saúdská Arábie a další? Jen díky speciálním silám, námořnictvu, popřípadě díky jadernému programu?
Komunistická propaganda nakonec asi našla ohlas i u několika vládních poslanců. Pomoc Pobaltí neschválilo kromě KSČM a téměř celého bývalého Úsvitu také šest poslanců za ČSSD a dva za ANO.
Šéf poslanců KSČM Kováčik zase podpořil levicové protesty v Hamburku během summitu G20, jak jsme vás již informovali.
Při komentování protestů na ČT24 si rovněž neodpustil poznámku, že je aktuální masová migrace způsobená Spojenými státy či Severoatlantickou aliancí (a v případě Libye Francií, ale v tom lze s Kováčikem do určité míry jistě souhlasit).
Předseda poslanců KSČM předstírá, že za migraci ze Sýrie mohou USA, stejně jako za devastaci Afghánistánu a Iráku. Většina syrských migrantů v Německu přitom v rozsáhlé anketě odpověděla, že utíká kvůli syrskému diktátorovi Asadovi (chráněnému ruskou vládou).
O Afghánistánu a Iráku Kováčik společně s jemu blízkými demonstranty v Hamburku evidentně nic neví, nebo lže. V Afghánistánu vládla před zásahem NATO (za spolupráce Ruské federace a dalších států, které NATO poskytly svůj vzdušný prostor) teroristická organizace Taliban spolupracující s organizací al‑Káida, která pořádá bombové útoky po celém světě, nenávidí nás a mimo jiné 11. září 2001 zabila 2977 lidí. Odvážní spojenci ji svrhli, byť si nyní opět stále více dovoluje (a pákistánská al‑Káida může v budoucnu převzít tamní jaderný arzenál).
V Iráku Američané a někteří jejich spojenci dokázali zničit nebezpečný režim vyvíjející obrovské množství zbraní hromadného ničení, nespolupracující s mezinárodními inspektory, podporující teroristy, napadající svého souseda, nedodržující bezletovou zónu, masově vraždící lidi a také, což by mohlo pana Kováčika jako „ekologa“ obzvláště zajímat, způsobující ekologické katastrofy.
Irácká města a infrastruktura byly ničeny jednak zubem času, protože se o ně tamní diktátor moc nestaral, jednak některými Iráčany. Naši spojenci tam naopak rozsáhle pomáhali s obnovou.
Za občanskou válku, kterou Američané v době vlády George W. Bushe i přes rostoucí sektářské útoky zdárně tišili, může nejvíce Saddám Husajn, který prohluboval nenávist mezi jednotlivými náboženskými i národnostními skupinami. Válka mezi nimi by po pádu režimu nutně nastala, ať už by Husajn skončil jakkoli a kdykoli. Hlavním důvodem bojů v Iráku však je samozřejmě Kováčikem tak kritizovaný „neoliberální kapitalismus“ vedený „nadnárodními korporacemi“, že?