Policie při bezpečnostních opatřeních během březnové návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze chybovala pouze při postupu na pražské FAMU, kde byly vyvěšeny tibetské vlajky. Jiné chyby interní šetření policie neodhalilo. Novinářům to dnes řekla Michaela Hybnerová z policejního odboru, který se kontrolou zabýval. Policie dostala 27 podnětů, z toho tři vyhodnotila jako stížnost. Zbývajících 24 podali nepřímí účastníci na základě informací médií.
Tři stížnosti přišly od lidí, kteří byli v přímém kontaktu s policisty a jejich postup považovali za nesprávný.
Hybnerová uvedla, že odbor vnitřní kontroly se zabýval čtyřmi konfliktními situacemi, které se staly na Evropské třídě. U problému s odmítnutím opustit prostor zatím šetření neukončila, u ostatních tří incidentů nezjistila žádné závadové jednání. Tyto situace se týkaly aktivistů připoutaných ke sloupu veřejného osvětlení, střetu mezi příznivci čínského prezidenta a velikonočními koledníky a zajištění muže s tibetskou vlajkou uprostřed skupiny pročínských aktivistů.
Legitimní byl podle ní i postup při odstranění tibetské vlajky u hotelu Hilton. Pokyn prý dal pracovník Útvaru rychlého nasazení, který zajišťoval bezpečnost objektu. Údajně nehrálo roli, zda byla vlajka tibetská, čínská nebo česká.
Hybnerová zopakovala, že dva policisté, kteří nařídili šetření ohledně vyvěšení tibetské vlajky na FAMU, čelí kárnému řízení.