„To si piš, že mě minaret štve. A půlka z našich kandidátů by ho hned shodila. Ale nevím, co to má společného s obcí Lednice,“ svěřil se v diskuzi nový místostarosta Lednice Lukáš Dora, zvolený za SPD Tomia Okamury. Informaci o překvapivém nápadu elity zdejší buňky SPD přinesl Břeclavský deník.

Jde o další „zajímavý“ nápad Okamurovců, jak bojovat s migranty, které v České republice nemáme a nechtějí sem. Zbourat více než 200 let starou rozhlednu zapsanou společně s celým Lednicko-valtickým areálem na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, je vskutku „geniální“…

Podle deníku prý Dora později svá slova mírnil s tím, že jde o nadsázku. Boj proti migrantům ale zůstává jeho prioritou. Lednický zastupitel za SPD tak opět připomněl, jací lidé za Okamuru kandidují. Už jsme tu měli pana Roznera, odborníka na kulturu, který má problém dát dohromady jednu srozumitelnou větu, paní Šafránkovou, která svojí agenturu propaguje vlastním lascivním videem, nebo paní Hyťhovou, která by ráda vyhodila ředitele teplického gymnázia za to, že nechal zahrabat fotky Zemana do kompostu v reakci na mluvu prezidenta. A nyní je tu další hvězda, expert přes minarety, pan Dora a jeho nápad, že by se svými migrantobijci strhl nejstarší dochovanou rozhlednu v ČR postavenou unikátním způsobem na dubovém roštu, která sloužila především k uchovávání sbírek z cest rodu Lichtenštejnů. Stavbu, která přežila běsnění nacistů i komunistů.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora