Dalšího do party mají Zeman, Babiš, Metnar, Filip a další vrcholní představitelé této země, kteří před revolucí oddaně sloužili zločinnému bolševickému režimu. Tím dalším je nový nejvyšší státní zástupce Igor Stříž. Bývalý člen KSČ a vojenský prokurátor, který posílal do vězení chlapce, kteří odmítali nastoupit vojenskou službu a sloužit se zbraní v ruce bolševikům. Stříž je plnohodnotným členem výše uvedené party.
Bohužel služba komunistům před rokem 1989 není jediným problémem Igora Stříže. Všeříkající je, že ho nyní do funkce prosazovala Marie Benešová, Pražský hrad nic nenamítal, Babiš souhlasil. Skandální je, že Stříž se před jmenováním sešel s Babišem. S osobou, jejíž kauzu řeší Střížovi podřízení. A tato osoba má hlavní vliv na to, zda Stříž dosáhne svého životního úspěchu – zatím nejvyššího postu ve své kariéře. Jeden by skoro řekl, že jde o střet zájmů a klientelismus. Jak může být Stříž nezávislý, když ten, kdo mu zařídil jeho životní úspěch, je současně vyšetřovaný podřízenými Stříže?
Že si to tady tak nějak soudruzi pořeší mezi sebou, na to jsme si už bohužel museli zvyknout od nástupu Babiše na ministerstvo financí. Tyto praktiky mnohonásobně zintenzivnily po tom, kdy se stal premiérem. Bývalí bolševici se soustavně a více či méně nápadně rozlézají po strategických úřadech a funkcích. A to i nyní, několik málo měsíců před volbami. Vše je potřeba po soudružsku pohlídat tak, aby byli soudruzi, co spolu kamarádí, v pohodě.
Igora Stříže spojuje s Babišem kromě strany a náklonnosti ke zločinnému režimu také vypočítavost a trapné výmluvy. Pokud někdo mezi lety 1948 a 1989 studoval práva a chtěl pracovat pro stát, tedy komunistickou stranu, musel si být vědom toho, co má hájit a na straně jakých zločinů hodlá stát. Stříž v České televizi pronesl dva zarážející citáty. První je tento: „Neměl jsem myšlenky spojené s ideologií nebo službou nějaké straně, sloužil jsem státu, ale to sloužím i posledních třicet let.“ Šokující. Jako doktor práv by možná měl registrovat rozdíl mezi službou totalitnímu režimu a demokratické společnosti. Ale podle Stříže stát jako stát.
Druhý překvapivý citát je tento: „Byl jsem po fakultě, bylo mi 23 let, nepocházel jsem z disidentské rodiny, neměl jsem žádnou zkušenost s historií komunistické strany kromě toho, co jsem se naučil ve škole. Co má komunistický režim za sebou, jsem znal maximálně z vyprávění svých chytřejších spolužáků. Hlas Ameriky jsem poslouchal zcela výjimečně, pokud se mi ho povedlo naladit.“ Že to vypadá jako odpověď Babiše? Ano. Ale jde o Stříže.
Pro připomenutí a porovnání, Babiš do KSČ vstoupil, protože si to přála maminka, pro StB nepracoval, i když existují stohy důkazů, že pracoval, a o srpnové okupaci roku 1968 Babiš před časem mimo jiné pronesl: „Kdo to byl, nevím. Lidi říkali, že přišli Rusáci, to je všechno.“
Co to znamená? Ti dva vidí svět a minulost stejně. Igor Stříž je pro Babiše a spol. fajn parťák. Bohužel.