Někteří zástupci radikálnější a extrémnější části politického spektra vidí konspirace na každém kroku. Skvělým příkladem jsou třeba členové Dělnické mládeže v Brně, kterým nové lavičky ve zdejším parku navodily tak hrůzné pocity, že se o ně museli podělit na sociálních sítích.
Městský park by jako nástroj propagandy chápal málokdo. Mladé podporovatele Dělnické strany sociální spravedlnosti, tedy krajně pravicové partaje, která volá po vystoupení naší země z EU i NATO, ovšem neoblafli. „Tyto nové lavičky byly zabudovány v Brně na Nových Sadech. Jak vidno, jsou situovány tak, aby každý člověk seděl samostatně a byl tím dodržen odstup, jenž je vládou nařízen v rámci covidových opatření,“ napsali objevitelé vládního spiknutí na facebookové stránky Dělnické mládeže Brno.
„Další důkaz toho, že vláda neplánuje od těchto opatření v nejbližší době ustoupit, ale mají být prosazovány po mnoho následujících let, proto jsou i tyto lavičky takto napevno umístěny v rámci psychologické hry s názvem covid. Navíc jejich růžová barva koresponduje s všudypřítomnou „duhovou“ propagandou, a potíráním tradiční maskulinity ve společnosti. Jejich chaotické rozmístění rovněž symbolizuje snahu o likvidaci tradičního řádu,“ mají jasno fanoušci strany, jejíž mateřskou organizaci, Dělnickou stranu, v roce 2010 Nejvyšší správní soud rozpustil.
Zlobu na nové pořádky, kterými chce stát nastolit nepřijatelné podmínky k životu, si mohli „dělníci“ ušetřit, pokud by se trochu zajímali o to, proč ve skutečnosti netradiční lavičky vypadají takto. Ke své nelibosti by ovšem zjistili, že se nejedná o žádný komplot spojený s pandemií koronaviru, ale o praktické řešení problému, který v daném parku město dlouhodobě řešilo.
„Představitelé městské části Brno-střed zvelebí parčík Nové sady, který je častým místem setkávání lidí bez domova. Právě kvůli polehávajícím bezdomovcům na lavičkách tam město pořídí 22 jednomístných křesel širokých 60 centimetrů. Zahradníci tam vysadí šest platanů. Celková rekonstrukce začne 1. října a hotová má být do konce roku. Úpravy vyjdou na necelé dva miliony korun,“ uvedla v září 2020 mluvčí městské části Kateřina Dobešová pro server Brněnská drbna.
Celá situace je tak daleko prozaičtější, než si dělnická mládež z moravské metropole myslela. Musí se nechat, že jejich teorie byla promyšlenější než třeba tvrzení Ilony Csákové, že nad Brnem rozprašuje letadlo společnosti DHL covid, ale i tak se jedná pouze o důkaz existence jedinců, kteří moc nepřemýšlí.