V roce stého výročí naší země vyrážíme z neklidného srdce Evropy do všech světových stran. Těší nás, že můžeme úspěšně reprezentovat české divadlo i v zahraničí.

Shylock na Ukrajině v sobotu 17. března 2018. Hrajeme na pozvání Týdne české a slovenské kultury v Užhorodě.

Vzhledem ke zmíněnému výročí zahajujeme naše zahraniční zájezdy v místech, která kdysi k Československu patřila. Jezerka jede dělat osvětu s česko-slovenskou inscenací Shylock do ukrajinského Užhorodu. V zemi sužované válečným konfliktem a deptané mnohaletým útlakem ze strany SSSR by mohla naše hra mířící proti antisemitismu a lidské hlouposti působit jako povzbuzení pro lidi v nelehké politické situaci. Představení pořádá Generální konzulát Slovenské republiky v Užhorodě a Generální konzulát České republiky ve Lvově.

Shylock v Belgii a v Lucembursku ve dnech 10. a 11. dubna 2018

V dubnu se na Milana Kňažka ve hře Shylock mohou těšit diváci v Bruselu a o den později v Lucemburku. Protože Divadlo Na Jezerce se po celou dobu své existence hlásí k našemu členství v EU, nevnímáme tento zájezd jako zahraniční. Jedeme zkrátka po Evropě.

Poslední aristokratka ve Vídni ve středu 16. května 2018

Jako doma se už dávno cítíme ve Vídni, a to nejen díky podobné architektuře nebo – jak říká Jan Werich – kvůli společnému jazyku. Ne tomu, kterým mluvíme, ale tomu, kterým chutnáme. Přece všichni znáte, ne? Vídeňský guláš, vídeňský řízek, hovězí špička s křenem, vídeňské párky nebo vídeňská káva v pražské, totiž vídeňské kavárně. Tak tohle všechno si v květnu řádně vychutnají herci z naší hry Poslední aristokratka.

Každoroční zájezdy na Slovensko

Jezerka se pravidelně účastní Festivalu českého divadla v bratislavském Studiu L + S, navázali jsme také spolupráci s proslulým divadlem Astorka Korzo 90.

Několikrát jsme hráli na mezinárodním festivalu Višegrádské dni, který se tradičně koná v Košicích. Slovensko zkrátka pro nás není cizina.

Více informací na www.divadlonajezerce.cz

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!