Britská premiérka Theresa Mayová opustila svůj dosavadní postoj ohledně odložení brexitu. V parlamentu připustila, že „krátkodobý a ohraničený“ odklad je možný, jestliže se do poloviny března nenajde v Dolní sněmovně většina poslaneckých hlasů pro jiné řešení. Dosavadní odchod z Evropské unie plánovaný na 29. března by mohl být odložen až na konec června.
Mayová se svým prohlášením pokouší uklidnit situaci ve vlastní konzervativní straně, kde roste odpor proti odchodu bez dohody, tedy vůči „tvrdému brexitu“. Někteří poslanci, kteří ji dosud podporovali, uvádějí, že se proti ní postaví, pokud odchod bez dohody nevyloučí. Hrozí jí i demise tří ministrů, kteří zásadně odmítají tvrdý brexit.
Odklad by podle Mayové sice poskytnul vládě více času na vyjednávání případných změn v brexitové dohodě, premiérka však zdůraznila, že varianty, které před poslanci leží, jsou stále stejné. Musí se podle ní rozhodnout, zda má Británie opustit EU s dohodou, bez ní nebo v EU zůstat.
Mayová v parlamentu pronesla, že „máme na dosah“ uzavření dohody, která umožní Spojenému království opustit EU 29. března. Konzervativní soupenec brexitu Sir Bill Cash prohlásil, že „pozdržení článku 50 by teď dalo EU mnoho milard liber z peněz daňových poplatníků“. Mayová říká, že EU má v úmyslu pomoci Spojenému království najít řešení a že vláda pracuje na zajištění „správných právních změn“.
Parlament již jednou dohodu s Bruselem odmítl. Kontroverzní částí je takzvaná irská pojistka, která má zabránit klasickým hraničním kontrolám mezi Irskem a Severním Irskem. Mayová se nyní snaží s EU dojednat změny, Brusel ale text dohody měnit nehodlá.