Islámští teroristé už podruhé tento rok terorizují Paříž, která je paradoxně hlavním městem humanistické multikulturní ideologie. Poprvé vyvraždili redakci satirického časopisu. Nyní stříleli z kalašnikovů do davu lidí. Je jasné, že útoky byly cynicky naplánované s cílem zabít co nejvíce lidí a šířit strach.
Francouzští intelektuálové mají tradiční touhu zlepšovat svět a jdou v čele humanistického proudu, který říká Evropanům, aby vstřícně přijímali lidi z odlišných kultur, vítali uprchlíky a v islámu viděli jen jedno z mnoha neškodných světových náboženství.
Humanismus je luxus, který si moderní společnost může dovolit v časech míru. Jenže Evropa je ve válce a stále více lidí začíná tímto humanismem pohrdat. Protože nejde dohromady s tím, co se stalo v pařížské koncertní síni Bataclan, když tam hráli Orlové smrti.
Hlava člověku nebere, jak ho humanismus ochrání před nečekanou brutální smrtí.
Teror v Paříži nemusí nutně přímo souviset s aktuální imigrační vlnou, ale rozhodně souvisí s celkovým fenoménem stěhování Arabů do Evropy. Je jisté, že drtivá většina příchozích nejsou nijak nebezpeční, ale jak poznat těch pár zločinců předem, než spáchají masovou vraždu?
[ctete]26006[/ctete]
Evropa byla dosud vlastně jen hodná. Přijímá uprchlíky, idealisté vítají běžence na nádražích s transparenty. Pařížský černý pátek třináctého je ale ledovou sprchou pro všechny, kdo nadřazují humanistický a multikulturní přístup k aktuální migrační krizi. A je to voda na fašistický mlýn.
Cestou mezi extrémy je pouze přísný realismus. Pouze realismus, a nikoli bezbřehý humanismus dokáže zachovat hodnoty tolerantní liberální společnosti. Fanatický humanismus naopak povede k nehumánní antireakci extrémní pravice a v důsledku posiluje xenofóbní odpor.
Evropa nečelí pouze náporu imigrantů. Čelí také náporu vlastního obyvatelstva, které se postupně stále více radikalizuje. Jestliže bude Evropa nadále jen hodná, tak nastoupí extrémní pravice a celý problém s imigranty vyřeší po svém a ke škodě nás všech.
[ctete]32434[/ctete]
Měli bychom si přát, aby Evropě zůstala i nadále aspoň jedna tvář v mezích možností humanistická, a tedy hodná. Pak tu ale nutně musí být i druhá tvář, která bude přísná a bude se konečně důsledně starat o bezpečnost vlastních obyvatel.
Celý problém evropského humanismu a multikulturní ideologie je v nesmírném a ideologickém přehánění a v nerespektu vůči realitě a vlastním spoluobčanům. Soužití různých kultur je naprosto jistou budoucností a nemusí to být budoucnost nutně zlá a krvavá. Ale předpokladem, abychom takový trend ve zdraví přežili, je jedině naše vlastní síla, efektivita při zajišťování pořádku, vůle zabrzdit imigrační vlny a schopnost čelit terorismu, jako se to naučila Amerika po jedenáctém září, přičemž se nepřestala chovat tolerantně k odlišným kulturám včetně té muslimské.
Efektivita demokratických vlád při obraně Evropy je jedinou možnou cestou k udržení demokracie. Jinak tuto roli zastanou síly jiné, možná efektivnější, ale zato také síly velmi nebezpečné. Nebudou zlé jen na islámské teroristy, nýbrž na každého, kdo se jeví nějak odlišný. Možná včetně mnoha z nás, kteří se hůře přizpůsobujeme novým pořádkům.
Když Evropa zůstane pouze hodná a měkká, hrozí jí katastrofa. Musí být i přísná a efektivní. Jinak je s námi ámen.
[ctete]32756[/ctete]
[ctete]32420[/ctete]