Slušný zmatek je na letních hudebních festivalech v souvislosti s elektronickou evidencí tržeb. Tak například vstupné by letos nemělo podléhat EET, až od března 2018, avšak opět jen pro někoho. Pokud akci pořádá například příspěvková organizace města, nebude muset mít akce EET u vstupu nikdy.
Pokud je na akci prodejce, který nabízí své produkty, například vlastní med, oblečení nebo doma vyrobené náramky, musí mít EET od března 2018. Pokud však například kapela na festivalu prodává svá trika, CD a další předměty, které pro ni někdo vyrobil, musí evidovat už nyní. Andrej Babiš a jeho tým si dali záležet v tom, aby EET zamotali i v dalších oborech. Tak například prodejci nafukovacích balonků musí mít EET už nyní. Provozovatelé kolotočů a mobilní tetovací salony až od března 2018.
Velkým tématem je občerstvení na letních festivalech. Klasický stánek s klobásou na tácku a pivem v kelímku musí mít EET až od března 2018. Ale… Kontrolní orgány, tedy celní a finanční správa budou posuzovat to, zda stánek nemá vlastní stan s posezením. Pokud půjde například o VIP stany s obsluhou, posuzují tuto záležitost úředníci jako restauraci a v tom případě už EET mít musí letos. Pokud jde o klasický stánek, kde si lidé odnášejí zakoupené balené potraviny a který neprodává točené pivo, ale například plechovkové a celkově je sortiment stánku v podobě balených potravin, které pouze přeprodává, musí evidovat letos. Ale pokud například onu plechovku s pivem prodavač otevře a před podáním zákazníkovi pivo přelije do kelímku, měla by pro něj platit povinnost EET až od března 2018.
Kontroloři od začátku EET udělali tisíce kontrol po celé republice. Mluvčí finanční správy Petra Petlachová ujistila, že se chystají i na letní festivaly.