Radikálně levicoví aktivisté z Autonomního sociálního centra Klinika odmítají odejít z budovy bývalé plicní kliniky na pražském Žižkově. O tom, že jejich okupace domu je nelegální, přitom rozhodl Ústavní soud. Aktivisté ale i toto rozhodnutí odmítají respektovat.

Objekt se od rána pokouší vyklidit soudní exekutor Ivo Luhan. Dopoledne vypršel čas, který stanovil k opuštění nemovitosti, později ho ještě o hodinu prodloužil. Aktivisté ale ani po uplynutí dalšího ultimáta budovu neopustili. Podle Luhana na místo přijedou zaměstnanci Správy železniční dopravní cesty, která budovu vlastní. Na řadu může přijít i policejní zásah.

Exekutor vyzval k odchodu i novináře. Současně upozornil lidi, kteří mají v objektu děti, že je vystavují nebezpečí. Varování vyslal i směrem k majitelům psů. Jejich chování by podle něj mohlo být v určitém případě pokládáno za útok se zbraní.

Mluvčí squatterů Jakub Ort přítomným novinářům řekl, že uvnitř  jsou desítky lidí. Několik jich bylo vidět i na střeše. Exekutor Luhan sdělil, že dnes ještě nepřikročí k žádným násilným krokům. Blíže to ale nespecifikoval.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner