Tytam jsou texty plné sebechvály a desítky stylizovaných, photoshopem prohnaných fotek. Twitter bývalé ministryně financí prošel na přelomu roku radikální proměnou. Firma zavelela, a namísto neustálého omílání vlastních úspěchů se tak profil Aleny Schillerové podle jednoho z jejích followerů stal místem pro kydání hnoje.
K jedněm z posledních příspěvků včerejšího dne patřily povzdechy nad tím, že energie letos podraží až o 70 %. „Naše vláda připravila 3 zákony, které by lidem pomohly zvládnout energetickou krizi. Vláda všechny 3 zákony vyřadila z programu. Proč? Strakovka nekomunikuje, my se ptát nepřestaneme,“ rozohnila se Schillerová.
Dočkala se však nejedné radikální odpovědi. Například jí někteří z diskutujících připomínají, že v minulých dobách byla komunikace s opozicí vedena vysoce přezíravě a že si vláda vždy odsouhlasila, co chtěla, protože si to díky přímé podpoře komunistů mohla dovolit.
To, že současná situace je důsledkem politiky vlády minulé, tedy té, v níž dlouhé měsíce sama seděla, však Schillerová jaksi přehlíží. Během čtyř let, kdy měla státní kasu na starosti, mohla přece vytvořit zákony, které by s podobnou situací počítaly a lidi před prudkými výkyvy cen energií ochránily. Navíc při fungující hlasovací mašinérii by je spolu s komunisty vláda hravě schválila.
Jenže namísto vytváření smysluplné finanční politiky a tvorby zákonů, které by lidem skutečně pomáhaly, se Alena Schillerová raději věnovala vytváření obřího zadlužení, největšího schodku v dějinách České republiky či vymýšlení EET a podobných pomůcek pro podnikatele, jimž tím velmi „zpříjemňovala“ život. K nejoblíbenějším patřilo zaklekávání nepohodlných lidí daňovými úředníky.
Nepláče tedy paní exministryně tak trochu na špatném hrobě, a navíc ještě po pohřbu?