Opozici se ani na druhý pokus nepodařilo ve sněmovně svrhnout vládu premiéra Petra Fialy (ODS). Proti vyslovení nedůvěry vládě hlasovali v noci na čtvrtek podle očekávání poslanci všech pěti koaličních stran. Návrh podpořili jen poslanci opozičních hnutí ANO a SPD. Kabinet ODS, STAN, KDU-ČSL, TOP 09 a Pirátů tak bude dál vládnout s důvěrou dolní komory. Debata zabrala dva jednací dny a celkově trvala více než 25 hodin. Prezidentský kandidát a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se sněmovního jednání o nedůvěře vládě neúčastnil a nedorazil ani na hlasování.
Hlasování o nedůvěře kabinetu vyvolali v době prezidentských voleb poslanci hnutí ANO. Zdůvodnili to tím, že koalice před týdnem neumožnila projednání opozičních témat na schůzi sněmovny. Vládní politici postup ANO spojovali s prezidentskou kandidaturou jeho předsedy Babiše.
Pro návrh na vyslovení nedůvěry vládě hlasovalo 81 přítomných poslanců ANO a SPD. Proti bylo 102 přítomných zákonodárců pěti koaličních stran. Ostatních 17 poslanců bylo omluveno, z toho 11 z opozičního a šest z koaličního tábora. K tomu, aby kabinet padl, by se musela pro nedůvěru vyslovit nadpoloviční většina všech poslanců, tedy nejméně 101.
Předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) na twitteru uvedla, že Babiš by chtěl jako prezident bojovat proti vládě, ale když má hlasovat o nedůvěře vládě, nedostaví se do práce. „Občané by měli vědět, že on vždycky bude bojovat jen za sebe a zájmy holdingu Agrofert,“ sdělila na adresu předsedy ANO. Kromě Babiše se z hlasování omluvilo sedm dalších poslanců ANO a tři zástupci SPD. Z vládního tábora chyběli tři lidovci, dva poslanci STAN a Jakub Janda (ODS).
Hlasování se uskutečnilo devět dnů před druhým kolem výběru hlavy státu, do něhož spolu s někdejším premiérem Babišem postoupil bývalý vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel. Poprvé odolala Fialova vláda opozičnímu pokusu o vyslovení nedůvěry loni v září.