Reportéři Seznamu Jiří Kubík a Sabina Slonková zveřejnili další díl svého videoseriálu, kde se zabývají okolnostmi kolem odchodu ceremoniáře Jindřicha Forejta z Hradu. Ten byl zachycen na videu, které ukazuje jemu podobného muže, jak v přítomnosti značně podivných osob šňupe kokain.
K tomu došlo k prosinci. Případ policie vyšetřovala, ale nakonec bylo všechno odloženo. Důvodem bylo, že údajný telefonát, kterým měl být Forejt vyšetřován, se nestal, protože podle údajů mobilního operátora v uvedené době žádný rozhovor neproběhl. Konkrétní osobu, která ho prý vydírala požadavkem 250 tisíc korun za nezveřejnění, Forejt sám neoznačil. Podle reportáže to dělá dojem, že Forejt neměl zájem na tom, aby se do věci šlo příliš do hloubky.
O věci sám Forejt mluvil jen s policií a s lidmi z Hradu, teď se na záznam odmítá vyjádřit úplně k čemukoli.
Případ provází některé pozoruhodnosti. Jednou z nich je to, že byl odložen tak brzo a že lidé podílející se na aféře jako šiřitelé videa nebyli nikdy pozváni policií k výslechu. Ani Bohumil Horáček zvaný Bobanos, který měl ono video v držení a v tomto dílu tvrdí, že ho nenatočil, že ho pouze měl.
Jan Lelek, státní zástupce, který dohlížel na vyšetřování, soudí, že odložení případu bylo správné, protože vyděračský telefonát se nekonal. Výslechy dalších osob by prý podle něj byly „nadbytečné“. Bobanos ale tvrdil, že má další nahrávky na různé osoby, ale nikoho to nezaujalo. Jde o to, že může existovat řada dalších záznamů, na kterých mohou být kompromitující záběry mnohem výše postavených osob politické scény, než byl pouhý ceremoniář Forejt. Zdá se, že existuje skupina, která ve spolupráci s dodavateli prostitutek sbírá kompro na politiky. Forejt byl jen malá ryba, která měla sloužit jako ukázka toho, čeho jsou schopni. Postižení se mají cítit v ohrožení a pomocí kompromitace je pak možné „tahat za nitky“.
Kubík a Slonková natočili rozhovor s utajeným svědkem, který se na takových věcech podílel, on říká, že se s nimi „setkal“. Svědek si myslí, že zadavatelé mohou pocházet z kruhů nějaké tajné služby. S některými prý sám spolupracoval. Nikdo z účastníků této činnosti nechce mluvit, protože se bojí. Ne proto, že by mu snad hrozila kulka nebo přejetí autem, tak už se to prý dnes nedělá, ale že by čelil značnému znepříjemnění života, třeba několikaměsíčnímu pobytu ve vazbě. On sám se údajně už nebojí mluvit, protože je vážně nemocen a nic horšího se mu nemůže stát. Na reprodukovaných částech elektronické komunikace, kterou utajený svědek vedl, se objevuje komunikace mezi členy onoho „týmu“, který tyto věci provádí.
Jak dále vidíme, jednou z kompromitujících nahrávek by mělo být video s ministrem vnitra Chovancem. Chovanec sám se po Forejtově aféře v minulosti zmínil, že něco takového čeká.
Další linkou je spojitost mezi firmou Dajbych, která dodávala k užívání vozy Správě Pražského hradu, kterými se mimo běžné užití prý také vozili prostituti na Hrad a nebylo to pro Forejta. Za hrozbou vydírání by podle jedné teorie mohlo být, že jde o ovlivňování státních zakázek. Petr Dajbych, který Chovancovi prodal byt v Plzni, ale tvrdí, že Chovance nezná a že všechno probíhalo přes právní kancelář a že jeho činnost ohledně státních institucí je v pořádku a vždy na základě výběrového řízení. Faktem je, že Dajbych nebyl nikdy z ničeho obviněn. Mladá fronta DNES ohledně prodeje bytu Chovancovi tvrdila, že byl prodán pod cenou. To podnikatel popírá. (Více na serveru www.regionpodlupou.cz ZDE.)
Kolem celé vyděračské aféry je určitě mnoho otazníků, ale to, že bylo vyšetřování po tak krátké době odloženo a že se nikdo nezajímá o lidi, kteří o sobě tvrdí, že mají potenciálně vyděračský materiál, je pozoruhodné.