Odchod bývalého protokoláře Jindřicha Forejta z Pražského hradu za sebou stále nechává nepříjemnou pachuť. Dokonce se zdá, že mezi ním a šéfem kanceláře prezidenta republiky Vratislavem Mynářem stále probíhá válka, plná osobních útoků a nevraživosti. Další bitvu rozpoutala kritika Alex Mynářové, která se podle Forejta při ceremoniálu u příležitosti předávání státních vyznamenání ocitla na místě, které jí nepřísluší. Z Hradu přišla reakce, která se od zaměstnanců Miloše Zemana dala očekávat.

„Nedokážu si představit, že by v Anglii při podobné příležitosti usedla do stejné řady s královskou rodinou manželka dvorního hofmistra nebo komořího,“ komentoval Forejt pro Blesk a tím pobouřil nejen Alex Mynářovou, sedící ve Vladislavském sále v první řadě, ale také jejího chotě.

Bývalá moderátorka České televize a naposledy TV Barrandov nejprve reagovala na svém facebookovém profilu, kde Forejtovi k odkazu na kauzu údajného „šnupání“ kokainu připsala, že ona za nevkusné pokládá něco úplně jiného.

Za svou ženu se postavil i Vratislav Mynář, který použil ještě daleko ostřejší obvinění. „„Přijde mi nepatřičné, že o nevkusu mluví člověk, který šňupe koks a pořádá orgie s prostituty. Protokol si převážně tvoří jeho šéf, jímž pan Forejt už naštěstí není,“ napsal kancléř v SMS zprávě deníku Blesk.

Jindřich Forejt se do dalších hádek s hradními manželi už dále nepouštěl a pouze Mynářovi připomněl, že policejní vyšetřování skončilo závěrem, podle nějž se žádného pochybení, či dokonce trestného činu, nedopustil.

Jak je vidět, z Hradu pod vládou Miloše Zemana se v dobrém neodchází. Nechtění bývalí zaměstnanci jsou, pokud se kriticky vyjádří k čemukoliv, co se v sídle prezidenta děje, dehonestování a uráženi. Přesně tak, jak to má hlava státu ráda.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora