Tak nějak jme tušili, že fotbalista není běžný člověk. Vždyť dokáže věci, které by většinu populace nejspíš stály život, třeba docela dlouho pořád běhat sem a tam, nebo se kamarádit s modelkami. Nadpřirozené vlastnosti těchto bytostí se ale týkají i jejich schopnosti čelit koronaviru.
Jak jsme se dozvěděli, „představitelé fotbalové ligy se dohodli s premiérem Andrejem Babišem (ANO), že při dodržování opatření nebude muset při nákaze jednoho hráče covidem-19 do karantény celý tým. Týmy se budou pravidelně před každým zápasem testovat. Po jednání s předsedou vlády to řekl předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda. O snaze dosáhnout zmírnění pravidel informoval už dříve šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík. Dosud musela v případě výskytu nákazy koronavirem ve sportovních klubech do karantény celá mužstva. Například pražská Slavia kvůli jednomu případu covidu-19 musela v minulém týdnu předčasně ukončit soustředění v Rakousku. Po pátečních negativních testech celého týmu se fotbalisté mohli vrátit do tréninku, nakažený hráč zůstal v izolaci.“ (Novinky.cz)
Zázrak. Běžný lid zatím občas propadá panice. Když se virus odhalí u kolegy na pracovišti, začnou manévry. Tedy začaly by, kdyby lidé brali vážně všechna nabádání. Je pochopitelně otázka, nakolik má uvržení celých skupin lidí do karantény smysl. Že se u někoho koronavirus odhalí, je často jen dílem náhody. Kdybychom měli nějaký úžasný přístroj, který by nám ukázal, kdo všechno z deseti milionů lidí v této zemi už to měl a kdo to právě má, museli bychom to nejspíš před světem utajit. Jinak by nás totiž na základě rezoluce OSN dali pod nějaký ohromný poklop, abychom nezpůsobili zkázu planety. Tedy do doby, než by se zjistilo, že jsou na tom ostatní stejně.
I tak se ale mohou cítit ukřivděni všichni, kdo nemají své Tvrdíky. Třeba divadelní soubory, rockové kapely, lékařské týmy, autodílny. Všichni chceme, abychom dostali z příslušných rezerv svůj podíl Tvrdíků. Tvrdík je odolný, výkonný, nezištný. Nemůžeme se všichni stát fotbalisty, ale přísun Tvrdíků v množstvím větším než malé by pracovním kolektivům prospěl, dal by nám kýžený klid na práci a pocit, že jsme v těch nejlepších rukou, jaké evoluce v této zemi zatím vyvinula.